Sõber ainult kurdab ja sa ei jaksa teda enam ära kuulata? Äkki on probleem hoopis sinus!


Sõber ainult kurdab ja sa ei jaksa teda enam ära kuulata? Äkki on probleem hoopis sinus!
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Kui oled viimasel ajal olnud kimpus mõne lähedase inimese mahuka emotsionaalse pagasiga, olgu see siis lein, viha või hoopis eufooria, siis küsi eneselt, mis emotsioone on see kõik sinus äratanud ja mida need tekkinud tunded sulle meenutavad. On täiesti võimalik, et sa püüad vältida mingile omaenese elu aspektile silma vaatamast, kirjutab ajakiri Sensa.

Igalühel meist on tulnud ette olukordi, mil pärast koosolemist sõbraga, kes parasjagu mingite eluraskustega maadleb, on meil korraga tunne, nagu oleks kogu nende koorem järsku meie õlgadele vajunud ja kindlasti oleme kuulnud ka sõpru kurtmas, kuidas nad on väsinud ühest või teisest inimesest, kes oma hädad pidevalt tema turjale veeretab. Tundub, et oleme harjunud mõttega, et rängad emotsioonid on nagu mingi pilv, mis ühe inimese juurest teise juurde liigub, kuid tegelikkuses on sellise emotsionaalse taaga ülekandumise taga midagi hoopis muud.

Emotsioonid ei levi läbi õhu ega kandu ühelt inimeselt teisele, vaid kõik, mida sa tunned, tuleb sinu enese sisemusest ja kui sul pärast sõbraga vestlemist iiveldab või tunned sügavat masendust, tähendab see, et mitte tema ei veeretanud oma koormat sulle, vaid et vestlus äratas üles midagi sinu enese pagasivarudest.

Loe edasi värskest novembrikuu ajakirjast Sensa.