Juba ammu ei tähenda võõrkeele õppimine tuimalt õpiku taga istumist. Nüüd on loodud palju telefonirakendusi, mis aitavad uut keelt õppida kasvõi hommikul tööle sõites. Samuti on hakanud Eestis populaarsust koguma ka keelekohvikud, kus erineva keeletasemega inimesed tulevad kokku ja suhtlevad omavahel. Niimoodi on hea ka uusi tutvusi saada.
4. Hakka head raamatut lugema
Nutiajastul on inimesed jäänud raamatutest aina kaugemaks ja kaugemaks. Kuid raamatu lugemine on väga silmaringi avardav ja lõõgastav tegevus. Külasta üle pika aja raamatukogu või raamatupoodi ja muretse endale üks hea raamat.
5. Kuula head taskuhäälingut
Viimasel ajal on väga populaarseks meelelahutuseks osutunud taskuhääling (ing. k podcast). Mitmed kuulsused räägivad erinevatest teemadest. Autoga tööle sõites oled nagunii sunnitud pikka aega kohapeal istuma, niiet miks mitte teha aknast välja vahtimise asemel midagi kasulikku.
6. Mine kohalikku muuseumisse
Eestis on palju muuseume, millest kõiki pole sa kindlasti läbi käinud. Otsi nädalavahetuseks välja mõni huvipakkuv muuseum, kus sa veel käinud ei ole ja kaasa sellesse ettevõtmisesse kogu pere.
7. Vaata mõnda dokumentaali
Dokumentaalid on väga harivad ja need on tänapäeval kergesti kättesaadavad. Koduse komöödiafilmõhtu asemel vaadake teinekord parem mõnda harivat dokumentaalfilmi. Neid on igale maitsele ja igast kategooriast.
8. Tegele geograafia õppimisega
Millal sa viimati maakaarti vaatasid ja hoolega linnade nimesid uurisid? Arvatavasti põhikooli ajal. Nagu võõrkeele õppimisegagi, on mõtekas tõmmata endale telefoni mõni rakendus. Neid on tihti saadaval ka mängu vormis, niiet see on samal ajal nii meelelahutuslik kui ka hariv.
Allikas: Camille Styles