Järgnevalt on ära toodud erinevad väsimuse tüübid:
1. Professionaalne väsimus
Tööst tingitud väsimus sõltub töö huvitavusest, selle mõtestatusest, töötaja teenete tunnustamisest, ülemuste suhtumisest ja teistest faktoritest.
Ühed inimesed on seisukohal, et pingutama peab kolleegide, ülemuste või klientide heakskiidu saavutamiseks. Kui aga püüdlusi keegi ei hinda, ei tahagi enam eriti initsiatiivi näidata. Teisi aga tiivustab töö tulemus iseenesest ning nendel pole midagi selle vastu, et töötada rohkem ja paremini lihtsalt niisama.
Kui töös puudub mitmekesisus, on suurem tõenäosus tunda negatiivseid emotsioone ning neisse suhtutaksegi kui väsimusse. Kui aga kõiki töid ei ole võimalik täita vahendite ja aja puudumise tõttu, tekib jõuetuse tunne, mis süvenedes kutsub esile kurnatuse.
Mida teha?
Kui ei taha tööd vahetada, siis tuleb üritada leida mõtet seal, kus seda pole.
Kui kolleegid või ülemus ei väljenda arvamust sinu töö kohta, tuleks alustada jutuajamist esimesena. Rõhuta oma osa tööprotsessis. Või selgita, miks sul ei jätku aega või ressursse teatud ülesannete täitmiseks. Võib juhtuda, et juhtkonnal polegi midagi selle vastu, et sulle abiline määrata.
2. Emotsionaalne väsimus
Talv on väsimuse traditsiooniline aeg — vitamiinipuudus, pole päikest, on külm. Kõik see mõjutab inimest. Tekib emotsionaalne väsimus. Sa tunned surutust, midagi ei jõua teha, sa pole rahul ei enda ega ka maailmaga. Arvad, et niikuinii midagi ei õnnestu ning sind haarab masendus. Ent planeeritud tööde nimekiri aina kasvab ning süvendab emotsionaalset väsimust.
Mida teha?
Kannatlikkusel ja vastupidavusel on omad piirid. Ei tule koguda väsimust, vaid hoopiski positiivseid emotsioone. Alustuseks võiks tunnistada, et oled enda peale liiga palju võtnud. Mõtle järele, millised toimetused võiks järgmisse kuusse edasi lükata või kellelegi teisele delegeerida. Nii ei teki tunnet, et oled kohustatud nüüd ja kohe seda tööd tegema. See tähendab, et ei teki ka süütunnet mõne tegemata töö pärast.
Ära nõua endalt liiga palju ja ära tõsta latti liialt kõrgele. Olgu peale, et kodus ei valitse ideaalne kord ja mis siis sellest, et ei alustanud dieediga. Ole endaga sellel raskel perioodil leebem. Ent isegi siis, kui oled lõputult väsinud, ära anna alla soovile teki alla pugeda. Üksindus vaid süvendab emotsionaalset väsimust. Suhtle ja käi väljas, et oma närvipingeid maandada.