Uskumatu! Õudusfilmid võivad su tervisele hästi mõjuda?

 (5)
Uskumatu! Õudusfilmid võivad su tervisele hästi mõjuda?
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Õudusfilme ei pea vaatama ainult Halloweeni ajal, vaid värske uuring leidis, et vahetevahel hirmujudinaid tekitava filmi vaatamine võib aidata stressist vabaneda. Päriselt ka!

Kuigi suure tõenäosusega veedad õudusfilme vaadates suure aja pleedi all värisedes, on filmidega enese hirmutamisel ka mõni hea külg. Uuringust selgus, et aeg-ajalt n-ö lõbu ja hirmu ühendamine muudab sind õnnelikumaks ja hoiab ärevuse eemale.

Kuna stress mõjub sinu kehale halvasti, on selle minema hirmutamine kõigest ühe õudusfilmi abil niivõrd lihtne ja hoiad seeläbi eemale ka ärevushäired, depressiooni ja isegi väsimuse.

Loomulikult on õudukate vaatamisel ka halb külg. Kui oled üks neist inimestest, kes vihkab igasugust ehmatamist ja hirmutunnet ning lihtsalt sunnid end neid filme vaatama, siis pole sel enam mingit kasulikku efekti. Õudusfilmid suudavad stressi eemale peletada vaid juhul, kui sind nende vaatamisest tekkinud hirmutunne ei häiri. Seega, ära sunni ka oma stressis sõbrannat neid filme vaatama, kui ta seda teha ei taha. Vastasel juhul on ta pärast filmi vaatamist veel rohkem stressis kui enne.

Allikas: Well+Good