Uuring tõestas: need, kes tihti vannuvad ja ropendavad, valetavad vähem kui viisaka kõnepruugiga inimesed

 (22)
Uuring tõestas: need, kes tihti vannuvad ja ropendavad, valetavad vähem kui viisaka kõnepruugiga inimesed
Foto: MorgueFile

Roppsuud võivad sind küll närvi ajada, sest nende keelekasutus kindlasti riivab kõrva, aga hea uudis on see, et tõenäoliselt nad vähemalt ei valeta sulle. Ettevaatlik peaksid olema hoopis nende inimeste suhtes, kelle kõnemaneer on viisakas ja tagasihoidlik - nemad on hoopis suurema tõenäosusega ülbed ja vastikud valetajad, vahendab Askmen.

Nii vandumine kui valetamine on alati olnud halbade kommete ja moraalituse näitajateks. Nüüd aga selgub, et vandumine näitab hoopiski seda, et inimene on aus. USA, Ühendkuningriigi, Hollandi ja Hong Kongi psühholoogid on jõudnud üksmeelele, et vandumine näitab hoopis iseloomu tugevust.

"Vandumine on küll ebaviisakas ja kohatu, aga samas on tõestus selle kohta, et inimene räägib nii, nagu asi päriselt on. Ta ei filtreeri oma sõnu ja see on tunnistus sellest, et ütlebki välja kõik, mis mõtleb, ehk ongi siiras," selgitab dr David Stillwell.

Nii et järgmine kord, kui keegi teeb sulle su keelekasutuse kohta märkuse, võid selle teadmisega talle vastu nägu lajatada!