VAATA | Kuidas olla enesekindlam? Kuidas suurendada oma motivatsiooni? Psühholoog annab nõu

 (16)
Küsi küsimusi!
VAATA | Kuidas olla enesekindlam? Kuidas suurendada oma motivatsiooni? Psühholoog annab nõu
Foto: Carlos Lindner/Unsplash

Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja ebakindlus tuleviku ees hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele. Peaasi.ee alustab alates 20. märtsist Eesti elanike tasuta nõustamist veebi teel.

„Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja tekkinud majanduslik ebakindlus hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele,“ ütles MTÜ Peaasjad juhataja Anna Kaisa Oidermaa. „Kuigi viiruse leviku takistamiseks vajalik, siis eriti suurt mõju võib vaimsele tervisele avaldada füüsilise distantsi hoidmise nõue. See tõmbab inimesed välja oma tavapärastest rutiinidest. Kui soovime vähendada kriisi negatiivset mõju ühiskonna vaimsele tervisele ning selle kaudu majandusele, peame probleemide ennetusega tegelema hakkama hetkegi kaotamata“

Oidermaa sõnul võiks igapäevase rutiinse näost-näkku suhtlemise kadumist osaliselt kindlasti kompenseerida omavaheline suhtlus elektrooniliste vahendite vahendusel. „Kindlasti hoidke oma lähikonnaga regulaarset kontakti, see aitab kriisiaja lihtsamalt üle elada,“ rääkis Oidermaa. „Samas ei pruugi sellest ka igal puhul piisata, seepärast alustabki peaasi.ee täiendavat nö massinõustamist sotsiaalmeedia vahendusel.“

Alates 20. märtsist saab kaks korda nädalas — teisipäeviti ja neljapäeviti — kell 15:00 nõu Facebook live vahendusel. Saada oma küsimus enne live’i kodulehe kaudu www.peaasi.ee või küsi otse-eetris kommentaarides.

Seotud lood:

Tuleme viimane kord regulaarsetes live'des teie ette teemadega, mis haagivad hästi eriolukorra lõppemisega: Kuidas olla enesekindlam? Kuidas suurendada oma motivatsiooni?
Otse-eetris on psühholoog Jorgen Matsi.

Räägime üksilduse tundest isolatsioonis olles ja isolatsioonist välja tulles. Kuidas sellega toime tulla? Otse-eetris on Gea Grigorjev, psühholoog, perenõustaja ja mindfulness õpetaja.

Varasemaid ülekandeid saab vaadata Peaasi.ee Facebooki lehelt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!