Värske uuring kinnitab: trikk, milleks vajad vaid kümmet minutit, võrdub 44 minuti pikkuse uinakuga

 (8)
Värske uuring kinnitab: trikk, milleks vajad vaid kümmet minutit, võrdub 44 minuti pikkuse uinakuga
Foto: Unsplash

Tunned peale lõunapausi tohutut väsimust ja ainus, millest unistad, on ühest mõnusast lõunauinakust? Journal of Business Venturing'i poolt avaldatud uuringu järgi on olemas ka kõigest kümneminutiline trikk, mis mõjub su kehale sama hästi nagu 44 minuti pikkune uinak, vahendab The Sun.

See tehnika on ideaalne just neile, kel pole aega isegi lühikeseks lõunauinakuks, aga neil on vaja midagi paremat patareide laadimiseks kui kruusitäit kohvi või karastavat energiajooki.

Nimelt avaldas uuring, et peaksid pühendama väsimushetkel kümme minutit mindfulness praktikale ehk pöörama kogu oma tähelepanu sellele, mis toimub sinu sees ja ümber, igal ajahetkel ja ilma hukkamõistuta.

See tähendab, et peaksid vaatlema kõrvalt oma mõtteid, tundeid ning maitse-, lõhna-, nägemis- ja kuulmismeeli ning seda, mida sa parasjagu oma kehaga tajud. Sa peaksid olema täielikult teadlik sellest, mis sind parasjagu ümbritseb.

Mindfulness võib iga inimese puhul toimida pisut erinevalt, olenevalt sellest, mis sinu pead mõtetest puhastab. Võid proovida näiteks hingamisharjutusi, mediteerimist või kiiret jalutuskäiku.

Kuigi korralikku und selline praktika ei asenda, aitab see siiski pisut pead ergutada ja päevaga lõpuni jõuda. Muide, see toimib ka stressi leevendamise puhul.