Need lapsed, kes veedavad palju aega oma vanavanematega, saavad teistsuguse kasvatuse, kui need, kes oma vanavanemaid harva näevad.

Austus vanemate inimeste vastu

Lapsed, kes veedavad palju aega oma vanavanematega, õpivad vanemaid inimesi asutama.

Parem omavaheline läbisaamine

Vanaemad ja -isad karistavad harva ja hoolitsevad palju oma lapselaste eest. Nad ei ole nii nõudlikud, kui lapse vanemad ja ei hakka teda kohe hukka mõistma väiksemagi pahanduse pärast. Nii tekib nende vahel usalduslik suhe, kus laps võib rääkida oma probleemidest või pettumustest. Tihti on vanavanemad need, kellele laps kõige rohkem oma muredest räägib.

Pereväärtuste edasikandmine

Vanavanemad annavad edasi perekonnaväärtusi põlvest põlve. Igal perel on oma ajalugu ja traditsioonid. Fotode ja jutustuste kaudu annavad nad lastele seda edasi.

Perekonna sambad

Vanavanemaid peetakse perekonna sammasteks, millele kogu pere toetub. Vanavanemad on stabiilsuse ja kindluse sümboliks, millele lapselapsed toetuda võivad rasketel hetkedel, teades, et neid alati aidatakse ja mõistetakse.

Perekonna vahemehed

Tihti on vanavanemad peres vahemeesteks vanemate ja laste vahel. Nad aitavad lahendada mitmeid probleeme ja aidata peres üksmeelt leida, tuues tagasi rahu.

Sellepärast on oluline, et lapsed veedaksid oma vanavanematega palju aega, ent tähtis on ka, et vanavanemad kinni peaksid lapsevanemate poolt üles seatud kasvatusreeglitest ja ei hakkaks selle vastu töötama. Muidugi on tähtis edasi kanda kultuuripärandit, aga uued kasvatusreeglid vastavad rohkem tänapäeva kasvatusmeetoditele.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid