Doktor Poolamets: näen eesti meestes nii jõulisust, armastavat poolt kui ka romantilisust

 (8)
Olev Poolamets
Olev PoolametsFoto: Ingmar Muusikus

Äsja valminud uuring Eesti meeste hoiakutest ja käitumisest toob välja kummalise vastuolu. Ühelt poolt peab mees tähtsaimaks armastust, perekonda ja lapsi, kuid samas on ta eluviisid ebatervislikud ning võõras pole ka riskantne seksuaalkäitumine.

Meestearst Olev Poolamets rääkis saates "Vabariigi kodanikud", et kui vaadata, kui palju läänemaailmas antidepressante neelatakse, siis ilmselt palju rohkem kui need 20 protsenti, mis on märgitud Eesti meeste puhul. Poolametsa arvates ei saa enam väita, et Eesti mees ei taha arsti juurde minna, sest alustades 1996. aastal koos dr Margus Punabiga tööd, oli kabineti uksetagune tühi, aga nüüd mehed julgevad oma probleemiga arsti poole pöörduda.

Küsimusele, kas eesti mees erineb soomlastest, lätlastest ja teistest siinse regiooni sookaaslastest, vastas Poolamets, et põhiline näitaja on keskmine eluiga - soomlastest väiksem, lätlastest suurem.

"Mina näen eesti meestes jõulisust, paljudes näen nii romantilisust, näen armastavat poolt, näen erinevaid pooli," rõhutas ta.