Kas kaardus monitorid on meie tulevik?


Kas kaardus monitorid on meie tulevik?
Shutterstock

Monitoride seas kõige viimane uudis on 4K resolutsiooniga lameekraanid. Samsung aga otsustas tuua turule veelgi paremate värvidega monitori ning lõi kaks kaardus monitoride mudelit — CF591 ning CF390. Neil mõlemal on üks parim Samsungi ekraan, kuid on see väärt ostmist?

Samsungi kaardus monitore tutvustati esmakordselt avalikkusele aastal 2014, koos kaardus televiisoriga, kuid need ei kogunud suurt populaarsust. Põhjuseks erilise eelise puudumine lameekraaniga monitoridega võrreldes. Nüüd aga väidab Samsung, et need on eelnevatest kõvasti üle ning on ostmist väärt.

CF591 monitor on 27’’ ning CF390 — 27’’ ja 23.5’’ ekraaniga. Mõlema ekraani kaardumine on 1800R (ehk 1800 mm). See tähendab, et pannes ekraanid teineteise kõrvale, moodustub ring, mille raadius on 1800 mm. Televiisoritel on pisut suurem kurviraadius, kuna 3000R on filmide vaatamiseks sobivam kui 1800R, mis sobib mängude mängimiseks ning meelelahutuseks. Kaardus ekraaniga monitoride loomisel keskendus Samsung kõige enam mängijate vajadustele.

Vaatamata kiidusõnadele on IT eksperdid ning meediaesindajad skeptilised kaardus ekraanide populaarsuse suhtes. Seni pole tootjad suutnud välja tuua veenvat argumenti, miks kaardus ekraan on parem 4K ja isegi 8K resolutsiooniga lame-ekraanist, mis võimaldab vaadata pilte suurepärase täpsusega.

Ehkki laiem vaatenurk pole uudis, näeb uus monitor siiski stiilne välja. Need on varustatud 5-w kõlaritega, mis pakuvad ka paremat heliefekti. Samuti on neil mitu ühenduse võimalust, sealhulgas HDMI kaabel, mida saab ühendada mitte ainult arvutiga vaid ka teiste seadmetega.

Samsungi esindajad lubavad, et CF591 ning CF390 ekraane on müügile oodata õige pea. Eesti populaarseimas veebikaubamajas Kaup24.ee on praegu aga müügil pisut vanemad mudelid — Samsungi 27-tolline monitor S27E591C soodushinnaga vaid 361.90 € ning T27D590CW hinnaga 363.00€.