Kuidas hoolitseda punetavate ja veritsevate igemete eest?

 (6)
Kuidas hoolitseda punetavate ja veritsevate igemete eest?
AFP/Scanpix

Arst ütles, et on mures mu igemete pärast, kuid ravi kohta infot ei jaganud. Hakkasin hoolikamalt igemete juurest harjama ja üsna pea sain aru, et olin teinud vea, kuna nüüd lisandus igemete punetusele veel ka igemete taandumine. Kuidas siis puhastada hambaid nii, et igemete juurest oleksid hambad puhtad, kuid samas igemed ise kannatada ei saaks? Olen proovinud erinevaid hambaharju, pastasid ja suuloputusvahendeid, aga abi ei saa mitte millestki. Ainuke variant igemete mitte kahjustamiseks oleks õrnalt vatiga igemete juurest puhastamine, kuid selline meetod võtab palju aega ja ma ei usu, et see oleks ka normaalne. Kuidas saada igemed korda, vähendada punetust? Kui hambakivi puudub. Kas seespidiselt või välispidiselt? Või ei saagi?

Vastab dr. Jelena Suhhova, Kliinik 32:

Soovituslikult võiks kasutada pehmete harjastega (soft) hambaharja ja harjamist alustada iga päev erinevast sektorist, kuna hambapesu alustades rakendub tavaliselt rohkem jõudu kui lõpetades. Harjata võib ka päris igeme servast, aga ainult õrnalt ja pehmete harjastega hambaharjaga. Samuti tuleks iga päev kasutada hambaniiti. Kui te pole oma pesemistehnikas päris kindel, siis soovitan kindlasti nõu pidada oma suuhügienisti või hambaarstiga, kes saab täpsemalt üle vaadata Teie hammaste harjamise tehnika, anda soovitusi ning leida Teile sobivaimad suuhügieeni vahendid.

Seotud lood:

Kui igemed punetavad, siis kõigepealt tuleb selgeks teha põhjus. Kuna põhjused võivad olla erinevad, siis oleks Teie probleemile lahenduse leidmiseks vaja külastada igemeravi spetsialisti.