Kirjutajaks oli Harjumaal elav pereema Kaire, kellele oli artikkel südamesse läinud. Ta tundis huvi tüdrukutega tutvumise vastu ning oli valmis neid oma peresse kutsuma. Vanem õde võttis uudise vastu kindla teatega, et tema pigem läheks asenduskodusse — varasemad valusad kogemused olid tal liiga eredalt meeles. Ingridil aga lõid silmad särama: kas tõesti täitub tema suurim soov ja jõulukingiks saab ta omale päris oma pere?
Kaire on suure pere ema. Praeguseks on tema kodus kasvamas kolm last, kokku on ta emaks koos Ingridiga üheksale lapsele, muuhulgas on tal kogemusi ka kasulastega.
Läinud aasta novembri lõpus luges Kaire Naistekast artiklit õdedest, pühkis silmanurgast pisara ning läks tagasi oma igapäevatoimetuste juurde. Kuid lugu jäi kripeldama ja ta ei saanud tüdrukuid peast. Detsembri algul oli pere teel sünnipäevapeole. Kaire koos abikaasaga istusid esiistmel, tagaistmel oli kolm last. Auto sattus avariisse, mille tagajärjed oleks võinud olla kohutavad, kuid imekombel sai tõsiselt kannatada ainult auto, pere jäi imekombel terveks! Arstid, kes Kaire ja lapsed üle vaatasid, ütlesid, et neid ei valvanud sel õhtul mitte üks, vaid terve kari kaitseingleid. Kaire teadis kohe — mind on siia ilma veel millekski vaja…aga milleks? Ja siis talle meenus. Pärnus on need kaks tüdrukut, kes kaotamas oma kodu ja peret. Tulgu mis tuleb, ma võtan nendega ühendust, ma kutsun tüdrukud siia ja pakun neile kõik, mis mul on anda, mõtles Kaire ja saatis kirja teele.
Paari nädala pärast kohtus Kaire esimest korda Ingridiga. Tema õde otsustas lastekodu kasuks. Ingrid saabus oma võimaliku tulevase kodu ja perega kohtuma, silmad süsimustaks värvitud ja tuka taga peidus, kapuuts peas, käpikud käes. Ta istus diivanil, vastas küsimustele vaid “jah”ja “ei” ning põrnitses Kairet ja oma tulevast kodu altkulmu. See oli Ingridi kaitsereaktsioon ja Kaire mõistis seda: tüdruk, kes on oma elus näinud rohkem kui teised temaealised, tahtis teda proovile panna ja öelda — selline ma olen, võta või jäta!