Nii palav, et ei suuda uinuda? See 10 minuti häkk aitab sul ka kuumalaine ajal end korralikult välja puhata

 (3)
Nii palav, et ei suuda uinuda? See 10 minuti häkk aitab sul ka kuumalaine ajal end korralikult välja puhata
Foto: Shutterstock

Kuigi meil praegu päris nii kuum ei ole nagu Lääne-Euroopas, siis olgem ausad, eestlase jaoks tundub ka praegu olevat tõeline kuumalaine. Ja kui nii soojad ilmad on puhkuse ajal konditsioneeritud hotellitoas talutavad, siis kodus, kus puudub luksus terve päev basseini ääres lebada, võib see päris ebamugav olla ja seda eriti öösiti.

Juba täna näitab kraadiklaas vähemalt 25 kraadi, aga saabuvatel päevadel läheb veel soojemaks, mistõttu õpetamegi sulle selgeks ühe suurepärase 10 minuti nipi, kuidas saaksid soojas ruumis õhtul kiiremini uinuda.

Nimelt soovitab uneguru James Wilson täita termospudel sooja (mitte kuuma) veega ja panna see voodis kohta, kus asuvad su jalad, vahendab The Sun. Pudelit tasub hoida jalgade all kümme minutit või kui see tundub liiga veider, mine lihtsalt enne linade vahele pugemist sooja vanni või dušši alla, et su kehatemperatuur langeks pisut.

Lisaks soovitab ta vältida valgurikaste toitude söömist, piserdada nahale öö jooksul jääkülma vett, magada mõnes teises toas, kus ehk pole nii palav, jääda rahulikuks, asetada puhuri ette kausitäis külma vett või vahetada voodilinad puhaste vastu välja.

Lugeja, millised nipid sul enda jahutamiseks on?