Vaid kahe lapse jõulusoovid ootavad veel täitmist!

 (23)
Vaid kahe lapse jõulusoovid ootavad veel täitmist!
Scanpix

SEB Heategevusfondi ja Delfi koostöös kogusime kokku vanemliku hoolitsuseta laste unistused ja soovid, et need jõuluvanale edastada. Jõulusoovide puu kaudu on kõikidel soovijatel olnud võimalik sel aastal lastekodulastele personaalne kingitus teha.

Tänaseks on enam kui 1000 head inimest pidanud tähtsaks nende laste unistuste täitumist ning nad on teinud annetuse, et kõigil Eesti asenduskodudes viibivatel lastel oleks võimalik leida jõuluvana kotist omanimeline kingitus.

Kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt ja heade toetajate annetust kasutatakse vaid kingipakkide soetamiseks. Pakendamise eest hoolitsevad vabatahtlikud Selverist ning kingituste transpordiga seotud kulutuste eest tasub SEB Heategevusfond.

Kas õnn peitub asjades, mida lapsed omale jõulukingiks soovivad? Ei, kuid me saame olla natukene toeks, tuues meile tuttavat jõulurõõmu ja maisemate soovide täitumist ka nendele lastele, kelle koduks on sel jõulukuul laste turva- või asenduskodu.

Kuidas aitab see lapsi, kui nad saavad omale jõuluks uue „vidina”? Iga lapse soov on isiklik ja kingi saaja ise annab sellele asjale, mis ehk kõrvaltvaatajale võib näida vaid vidinana, just talle isiklikult olulise tähenduse — olgu see siis mängukaru, mis hellust asenda või telefon, mis lihtsustab sõpradega kokku saamist või huulepuna ja deodorant, mis laseb nähtavam olla teiste eakaaslaste seas või fotoaparaat ümbritseva ilu püüdmiseks ja jäädvustamiseks või innustunud spordipoisile treeningutel osalemiseks korvpallitossud vm.

Seotud lood:

Kas mõned jõuluvanale kirja saatnutest pole liialt vanad? Asenduskodudes elavad kuni 26-aastased noored, kes jätkavad oma haridusteed, õppides täiskoormusega kutseõppeasutuses või kõrgkoolis. Lastel ja noortel, kelle koduks on jõuluõhtul asendus- või turvakodu, kahjuks puuduvad kallid lähisugulased ning  annetaja toetus ongi neile pea ainsam võimalus unistuse täitumiseks.

Mõned soovid jõulupuul on väga väikesed ja mõned päris suured — on lapsi, kes igatsevad pehmet kaisulooma või kirjusid käpikuid, teised aga unistavad oma elu esimesest isiklikust mobiilist. Suuremate soovide täitmiseks teeme üleskutse kokku koguda sõbrad, kes soovivad aidata, ja nii saavad ka kopsakamad kingisoovid teoks. Nii nagu on erinevad laste soovid, on seda ka annetajate võimalused ning üheskoos saame kõigi laste unistused teoks teha!

Jõulupuul on üleval veel vaid 33 lapse jõulusoovid, mis ootavad täitmist!