Viis pöörast asja, mida lapsed on teinud selleks, et ei peaks kooli minema

 (10)
Milliseid kavalusi oled ise kasutanud?
Depressioon
DepressioonFoto: Anni Õnneleid

Mida on teinud Delfi lugejad, et ei peaks kooli minema? Selgus, et mõne kooliaine ees on hirm suisa nii suur, et ollakse valmis päriselt haigeks jääma. Rääkimata haige olemine teesklemisest. Ärge kodus neid trikke järele tehke ja keskenduge õppimisele.

Markus: Mitte mina, aga mu sõber tõmbas kooli teel oma jalavarjul talla alt, ning vanematele ütles, et lagunesid kooliteel ära.

Jaanika: Mina isiklikult pole midagi sellist teinud. Olen alati rääkinud, miks ma ei taha kooli minna ja mu ema on mul lubanud puududa, kui ta tõesti teab, et ma ei oska seda ainet. Mu klassiõed on aga mitmeid kordi nii teeselnud kui ka näiteks lund kaelale ja rinnale pannud, lumes pikutanud ja nii edasi, et haigeks jääda.

Krista: Mina olen kraadiklaasi villase riidega hõõrunud ja tšillit söönud, et põsed õhetaksid.

Toomas: Lidusin 5. klassi poisina tükk aega lumel paljajalu…oleks ma siis vähemalt nohugi saanud, parem oleks selle aja võinud kontrolltööks õppimisele kulutada. Ärge seda kodus järgi tehke!

Tõnis: Kuulsin kusagilt, et kui süüa sisse soola, siis hakkab organism seda välja ajama — higistad ja tekib palavik. Hommikul võtsin lusikatäie soola sisse ja jõin vett peale. Palavikku ei tekkinud, aga oksendasin nagu segane WC-s. Ema arvas, et toidumürgitus ja sain koju jääda lausa kaheks päevaks!

Hea lugeja, mida oled ise kooliajal teinud, et ei peaks kooli minema?

Allikas: Noorte Hääle arhiiv