Kas oled peale halba ööund mõelnud sellele kui puhtad on teie voodilinad? Nimelt tuleb välja, et see võib oluliselt mõjutada teie une kvaliteeti.

Oluline on oma voodipesu piisavalt sageli pesta, et vabaneda mikroobidest, surnud naharakkudest, higist, rasust ja bakteritest, mis võivad öö jooksul sellele koguneda. Keskmiselt eemaldub meie kõigi nahalt iga päev 1,5 grammi nahahelbeid ning suur osa neist pudenevad justnimelt voodisse.

Kahjuks tõmbavad nahahelbed ligi tolmulestasid, mis võivad põhjustada allergia- või astmasümptomeid nagu köha, aevastamine ja silmade sügelemine.

Kuid lisaks eelnimetatule tõstab puhaste linade vahele pugemine ka heaolutunnet ning üldist meelestatust, teab voodipesuekspert Malik Karman. Reeglina tuleks oma voodipesu ja padjapüüre pesta kord nädalas.

Malik selgitas, et tsentrifuugimine puhastab voodipesu sinna kogunevatest allergeenides kõige tõhusamalt. Lisaks voodipesule soovitab ekspert ka patju pesta. Ja neid iga nelja kuni kuue kuu tagant, et see säilitaks oma puhtuse.

Kuna padjad imavad meie higi ja rasu nagu käsn, võib määrdunud padja peal magamine meie tervist suuresti mõjutada. Näiteks võib pesemata padjal magamine tekitada aknet ning allergikutel süvendada sümptomeid.

National Sleep Foundationi küsitluse tulemustest selgus, et 71 % inimestest oli parem ööuni puhaste linade vahel.

allikas: The Sun

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid