Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on jaanilaupäevast alates päikesepiste või kuumastressi tõttu Tallinnas kiirabi vajanud kaheksa inimest. „Mõni neist oli jäänud paraku päikese kätte alkoholijoobes puhkama, mõnel hakkas halb peale pikka päeva rannas veetmist ja mõni oli liiga kaua õues päikese käes toimetanud. Enamalt oli inimeste seisund stabiilne, kuid mõni vajas siiski põhjalikumat uurimist,“ selgitas Adlas. „Kindlasti tasub sellise kuumaga olla kõigil ettevaatlik ja olla tähelepanelik nii iseenda kui ka teiste inimeste suhtes.“

Päeval õues töötades või liikudes tuleks leida vähemalt üks kord tunnis aega lasta kehal jahtuda – kas õues varjus või kunstkliimaga ruumis. Riided peavad olema õhku läbilaskvad ja võimaldama higi aurustumist. Õues olles on vajalik kerge peakate, et vältida päikesepistet. Vett tuleb juua 2–2,5 liitrit päevas.

Turulkäigud enne keskpäeva

Vanematel inimesetel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks kõik poes- ja turulkäigud teha enne keskpäeva. Ülejäänud päevast tuleks olla päikesest eemal – siseruumides või varjus. Lapsevanematel tuleb jälgida, et lapsed ei jääks autosse ootama, kuni nad omi toimetusi teevad – auto kuumeneb väga ruttu kriitiliselt soojaks.

Kui on plaanis seltskonnaga väljas aega veeta, siis tuleks eelnevalt kokku leppida kaine grupijuht, kes jälgiks, et keegi ei jääks randa või mujale päikese kätte magama.

Esmaabi kuuma käes kannatavale inimesele on järgmine: toimetada ta jahedasse ruumi – konditsioneeritud hoone, kauplus või auto. Anda juua jahedat vett ja võtta ära liigsed riided ning lasta tal puhata. Vajadusel helistada nõu saamiseks Perearsti nõuandeliinile 1220. Kui inimesel tekivad teadvuse häired, siis tuleb kutsuda kiirabi.

Lemmikloomaomanikud peavad samuti kuumade ilmadega tähelepanelikud olema – looma ei tohi jätta autosse ja tuleb hoolitseda, et ta saaks piisavalt vett.

40 avalikku veekraani

Sooja ilmaga aitab Tallinnas janu kustutada ligi 40 avalikku veekraani, selleks on AS Tallinna Vesi avanud linnaruumis avalikud veevõtukohad, ühtlasi pakuvad tasuta kraanivett ka paljud pealinna söögikohad. Tallinna avalikud kraanid on kantud veebikaardile ning kõik joogipunktid on märgistatud QR-koodiga, mida skaneerides näeb ka teisi kaardil asuvaid veevõtupunkte.

Kesklinna avalikud joogikraanid asuvad Tornide väljaku haljasala Snelli tiigi poolses otsas (Nunne 18), Russalka mälestussamba ja mereranna vahel, Lootsi tänava ja Reidi tee ristumise koha lähedal (Lootsi 8/1), Maarjamäe memoriaali lähedal Pirita teel, Tiigiveski pargi koerte jalutusväljaku kõrval, Järvevana tee ääres Filtri tee bussipeatuse lähedal (Järvevana tee 3d) ning Järve metsa lähedal parklas (Järvevana tee 9g). Samuti leiab joogiveekraani Viru tänava ja Pärnu maantee vahel purskkaevu lähedalt (Viru 27a), vanalinnast Harju ja Niguliste tänava nurgalt, Toompealt Taani kuninga aiast, Uuelt turult, Piiskopi aiast, Politseipargist, Järvevana tee kergliiklusteelt (Järvevana tee 7n) ja Kadrioru pargist. Veevõtupunktid on ka Vabaõhumuuseumi teel, Pirita rannahoone läheduses ja Astangu kergliiklusteel.