Kuigi ohatise põhjuseks olevat viirust ei saa välja ravida, saab Suur-Pärnu Benu apteegi proviisori Alexandra Sauskina sõnul immuunsüsteemi tugevdamise ja kiire reageerimisega ohatise tekke ära hoida või haiguse kulgu leevendada.

Huuleherpesega nakatumise järel jääb viirus organismi kogu eluks ning immuunsüsteemi nõrgenedes lööb viirus välja ohatisena. Ohatis muudab aga proviisori sõnul viiruse väga nakkusohtlikuks. Seetõttu tuleks Sauskina soovitusel olla aktiivses faasis ohatisega nakkusohu vältimiseks väga hoolas.

„Viirus levib kõige paremini otseses kontaktis. Vältida tuleks suudlemist ja näo puudutamist. Väiksem risk on saada nakkus puutepindadelt. Hoolikas kätepesu ja nakatunuga ühiste sööginõude ja rätikute kasutamise vältimine aitavad samuti viirusest hoiduda. Samuti tasuks ohatise tõttu edasi lükata kosmeetiku visiit ja spaa külastamine,“ soovitab Sauskina.

Eriti ettevaatlikud peaksid Sauskina sõnul olema värsked emad. „Vastsündinud lapse immuunsüsteem ei ole veel piisavalt küps, et viiruse vastu piisava jõuga seista ning beebid põevad viirust raskemalt ja on oht raskemate tüsistuste tekkeks. Huuleherpese viirus rinnapiima ei eritu ning imetamist seepärast katkestama ei pea, pigem vastupidi - rinnapiima kaudu saab beebi viirustega võitlemiseks vajalikke antikehi,“ selgitas Sauskina.