Kui need märgid vastavad sinu puhul tõele, peaksid kiiresti oma toidulaua üle vaatama ja tervislikumaid valikuid tegema. Tervisega ei tasu mängida.

Millised märgid näitavad, et sa sööd liiga palju suhkrut?

Sa oled suhkrust sõltuvuses

Mida rohkem magusat sa sööd, seda suurem vajadus sul tekib. Suhkur on sõltuvust tekitav ja sellest sõltuvusest on raske vabaneda. Suhkru söömist vähendades on võimalik vabaneda liigsetest kilodest, tunda end kergemana, olla paremas vormis ja näha noorem välja, sest suhkur tekitab naha enneaegset vananemist.

Sul on energiapuudus

Selleks, et olla heas vormis, tuleb hoiduda suhkru tarbimisest, sest suhkur käivitab insuliini tootmise ning see omakorda soodustab rasvade ladestumist. Selline seisund väljendub läbi üldise väsimuse ning muudab ajutegevust aeglasemaks. Sellepärast tuleks vältida liigset suhkru tarbimist nii palju kui võimalik ning muuta oma toidulaud mitmekülgsemaks, süües rohkem valke ja kiudaineid.

Sul on rasune nahk

Suhkru tarbimine jätab jälje ka jumele ning võib põhjustada erinevaid nahaprobleeme. Selleks, et leida probleemile lahendust, tuleb muuta toitumisharjumusi.

Sul on muutlik tuju

Liigsest suhkrust tekkinud veresuhkru taseme tõus põhjustab sagedasi tujumuutusi, väsimust ja muudab kergesti ärritavaks. Suhkru tarbimist vähendades on võimalik paremini oma emotsioone kontrollida ning kaovad ka tujumuutused.

Sa oled kaalus juurde võtnud

Liigne suhkru tarbimine mõjutab kõhunäärme tööd, mis hakkab rohkem insuliini tootma. See aga vallandab insuliiniresistentsuse ja põhjustab kaalutõusu. Parem on piirata suhkru tarbimist.

Sul on probleeme hammastega

Süljel on organismis oluline roll, see aitab hoida tasakaalus suu pH taset. Suhkur aga mõjutab mikroobide tasakaalu. Suhkru tarbimise tõttu hakkavad levima bakterid, mis on vastutavad kaariese tekke eest.

Sa oled peale söömist uimane

Liigne suhkru tarbimine lisab kõhunäärmele tööd juurde ja väsitab seega kogu organismi, aeglustades samal ajal ajutööd.

Kui mitte ükski teine toiduaine ei maitse nii hästi kui suhkur

Selline seisund viitab suhkrusõltuvusele. Selline sõltuvus on sama ohtlik kui kõik teised sõltuvushäired, sest see võib tekitada terviseprobleeme ja suhkru ületarbimist. Selle puhul aitab, kui hakata rohkem aed- ja puuvilju sööma.

allikas: Kodused Lood