Stilist Kristiine Lään-Vantsi kinnitas, et tänapäeval on teise ringi poodides käimine tohutult popp ning sealt võib leida palju selliseid rõivaid, mida rahakotisõbralikest moekauplustest niisama lihtsalt ei leia. Ta rõhutas, et eriti populaarne on kombineerida kauplustest leitavaid uudistooteid näiteks teise ringi kauplusest leitavate pärlitega.
„Enda kogemustest võin öelda, et kaltsukatest olen leidnud väga kvaliteetseid jakke ja pintsakuid: näiteks villakoostisega pintsakuid, mida naljalt kiiremoe brändidest ei leia. Samuti võib leida ka villakoostisega kampsuneid, mis mõne jaoks on aja ära elanud, aga kuna villakangast riided on ajatud ning peavad kaua vastu, siis mõne jaoks on see nagu uus leid. Kui rääkida särkidest ja teksadest, siis neid soovitaks ma siiski poodidest vaadata. Loomulikult on alati ka erandeid, aga üldiselt on kaltsukate särgid ja teksad omajagu kantud ning poest ostes näevad need lihtsalt kordades paremad välja,“ tõi stilist välja.

Stilist selgitas, et selleks, et rõivad kaua vastu peaksid tasuks näiteks kampsunite puhul jälgida, kas sees on villamaterjali. „Teiseks heaks materjaliks on puuvill, mis on hingav ja ei aja higistama ning peab ka kauem vastu. Nüüd suvele vastu minnes soovitan naistele rohkem vaadata ka linasest kangast riideid. Paljud naised kardavad linast, kuna see kortsub kiiremini, kuid samas on see keha vastas nii naturaalne, ei aja higistama ja on ajatu,“ soovitas stilist.

Moes on cargo püksid, teksa ja lavendli lilla

Ta lausus, et kui kevadine kapituulutus on tehtud ja vanad asjad uuele ringile antud, annab see hea võimaluse värske pilguga ringi vaadata ning garderoobi viimase aja trendidega täiendada. „Praegusel hooajal võib nii naiste, kui ka meestemoes märgata cargo pükse, cargo jakke ning ka seelikuid. Kui mõne inimese jaoks meenutavad cargo püksid pigem sportlikku või vabaaja stiili, siis sel hooajal stiliseeritakse cargo stiilis pükse nii kontsakingade kui ka pintsakutega. Seega ei ole üldse välistatud, et pidulikel sündmustel hakkame nägema cargo jakke ja pükse.

Stilist tõi välja, et samuti on praegu ääretult populaarsed teksamaterjalist riided. „Kõik, mis on tehtud teksakangast ja seda stiliseeritakse praegu pealaest jalataldadeni - 90ndate stiilis pikad teksaseelikud lõhikutega, kõrge pihaga teksapüksid, oversized teksatagid jne. Värvide poolest on sel kevadel ja suvel tujutõstvad ning mängulised värvitoonid. Üheks põhiliseks tooniks, mida praegu juba palju poodides näeb on lavendli lilla. Lisaks on erksam sinine, roosa, punane ja särav kollane. Palju näeb ka sel hooajal metallikust ja hõbedast riideid, jalanõusid ning aksessuaare,“ rääkis stilist.

Mida teha asjadega, mida enam ei vaja?

Uuskasutuskeskuse kommunikatsioonijuhi Esme Kassaku sõnul võiks kapituulutus olla mitu korda aastas tehtav ettevõtmine, mil üle vaadata, millised asjad on kasutuses ja vajalikud ning mida enam ei ole tarvis. „Kõik puhtad ja korralikud asjad saab tuua Uuskasutuskeskusse, kus need asjad suunatakse uuesti kasutusse. Soovitame viia korralikud asjad selleks ette nähtud kohta, mitte jätta aia äärde või prügikasti kõrvale. Ühelt poolt võivad ilmastikutingimused sellised asjad rikkuda, teisalt võib näiteks prügikasti juurde jätmine ka devalveerida asja väärtust, ehkki inimesel võisid olla selleks head kavatsused,“ ütles Kassak.

Ta lisas, et korralikud, kuid määrdunud või katkised asjad tuleks üle vaadata selle pilguga, et kas neid saaks korda teha ja seejärel neist asja. „Kui on tarvis vaid nööp vahetada või mõni serv kinni õmmelda, siis sellega võiks igaüks hakkama saada. Hea tava oleks ka riided enne ära pesta, et olla ka ise veendunud, et plekk tuleb välja. Asjadele, mida enam samal moel kasutada või kanda ei saa, tuleb leida muu lahendus, kas siis ringi tehes või jäätmejaama viies,“ nentis Kassak.

Ta selgitas, et mida lihtsam on asja uuele ringile andmine, seda parema meelega seda ka tehakse, näiteks on väga hästi vastu võetud kogumispunktid Uuskasutuskeskuse partnerite juures. „Mugav on tulla kaubanduskeskusse oma igapäevaoste tegema ja sama käiguga anda seisma jäänud korralikud asjad uuele ringile. Rocca al Mare ja Kristiine keskuse kogumiskapid asuvad parkla vahetus läheduses, kuid on lihtsalt leitavad ka jala tulijatele. Viimati avasime kogumispunktid osades Prisma kauplustes ja seegi võimalus on hästi vastu võetud,“ lisas Kassak.