Vitamiinipuudus

Vitamiinidest ja mineraalidest vajavad meie juuksed kõige rohkem B12-vitamiini ning rauda. Samuti hoiab juukseid terve ja ilusana tervislik ja mitmekülgne toitumine.

Mõned ravimid

Antidepressandid ja ravimid, mis aitavad kõrge vererõhu vastu, võivad põhjustada juuste väljalangemist.

Sa kannad juukseid tihti patsis

Mõned soengud võivad põhjustada juustes stressiseisundit. Kui sulle meeldib aga juukseid kinni hoida, siis kasuta vähemalt selliseid juuksekumme, mis juukseid kaitsevad, nagu näiteks siidist juuksekumme.

Sa kasutad liiga tihti kuumtöötlemisvahendeid

Kõige parem oleks üldse mitte kasutada sirgendajat, fööni ja lokitange. Kui sa muidu ei saa, siis vähemalt kasuta spetsiaalseid hooldusvahendeid, mis juukseid kaitsevad.

Sa harjad juustes olevad sõlmed katki

Juuste kammimist ja harjamist tuleb alati alustada altpoolt. Harjata tuleb hästi õrnalt, kasutades korralikku juukseharja.

Sa kuivatad juukseid puuvillast rätikuga

Kuiv rätik on märgade juuste vastu halastamatu, kui sa peaksid rätikuga oma juukseid hõõruma. Mikrokiust rätikud kahjustavad juukseid vähem.

Sa kannatad stressi käes

Tugeva stressi tõttu võivad juuksed hakata välja langema.

Sa sünnitasid hiljuti

Tegemist on hormoonidega, mis aitasid sul kogu raseduse ajal hoida juukseid kasvufaasis. Peale sünnitust hormoonide tegevus tasakaalustub ning see võib põhjustada mõni kuu peale sünnitust olulist juuste väljalangust.

Sa värvid oma juukseid liiga tihti

Ja juuste värvimine kahjustab samuti juukseid.

Allikas: Kodused Lood