Lisaks sellele kiirendavad vananemist järgmised tegurid:

B-12 vitamiini puudus

B-12 vitamiini leidub piimatoodetes, munas ja lihas. B-12 vitamiin on väga oluline, tagades immuun- ja närvisüsteemi normaalse funktsioneerimise ning parandades mälu. B12-vitamiin osaleb närvirakkude tootmise juures. B12-vitamiini vaegus võib põhjustada vananemisega seotud kognitiivseid probleeme kõigest paari kuu jooksul.

Stress ja emotsionaalne šokk

Hallide juuste teke on märgiks juustele värvi andva pigmendirakkude ehk melaniini tootmise lõpetamisest. Tegemist on märgiga, mis viitab vananemisele. Juuksed võivad halliks minna ka peale emotsionaalset traumat või suurt stressi.

Liiga vähene magamine

Ameerikas läbi viidud teaduslikud uuringud on näidanud, et nende noorte emade bioloogiline vanus, kes magasid vähem kui 7 tundi öö jooksu, oli 3-7 aastat vanem.

Liige kiire kaalukaotus

Äärmuslik ja kiire kaalukaotus võib suurel määral kiirendada vananemist.

Lahutus

Naha vananemine ei ole alati järk-järguline protsess, vaid võib mõnikord olla äkiline. Mõnikord võib naha vananemine, mis tavaliselt tekib aastakümnete jooksul, leida aset ühe aasta jooksul. Selle põhjustajaks võib olla näiteks lahutus.

Töötus

Ka töötus on emotsionaalselt koormav ja stressitekitav, mis võib kiirendada vananemisprotsessi.

Liigne töötamine

Kui töötus kiirendab vaimsete ja füüsiliste probleemide teket, siis liigne töötamine ei ole samuti tervislik. Pikad töötunnid ja stress võivad põhjustada enneaegse vananemise.

Elukaaslase kaotus

õenäoliselt on põhjuseks keha põletikuline seisund. Leina tõttu tekkinud stress võib põhjustada kõrget põletikutaset kehas, mis jääb pidama nädalateks või isegi kuudeks. See kiirendab aga keha vananemist ning võib põhjustada depressiooni ning südame-veresoonkonna haiguseid.

Allikas: Kodused Lood