Sel suvel on moes heatuju värvid - lavendlililla, roosa, erkoranž, punane ja roheline. Heatuju värvid panevad särama nii inimese kui suve, mistõttu võid kindel olla, et neid värve kandes sa ühelgi peol märkamata ei jää.

Tegumoodidest on trendikas one-shoulder ehk riidese, millel on üks õlg paljas. Neid on nii toppide, särkide kui ka kleitide näol.

See suvi ei saa üle ega ümber ka üheksakümnendatest ja teksadest. Teksa on niivõrd moes, et seda võib kanda pealaest jalatallani. Teksapüksid, teksakleit, teksatagi – kõik on moes. Loomulikult ei ole moest kadunud ka oversized riided ning sel hooajal on need trendikamad kui kunagi varem. Moes on nii ülesuuruses jakid, kampsunid, kleidid kui ka pluusid.

Kes aga värvilistes rõivastes ennast mugavalt ei tunne, saab panuse anda kapselgarderoobile. Kindla peale minek on lisada enda garderoobi mõni paar mugavaid (teksa)pükse, parajas koguses t-särke - nii neutraalseid kui ka natuke värvilisemaid ja efektsemaid; ning juurde ka tagasihoidlikum pintsak või jakk. Kapselgarderoobi funktsiooni kasutades on lihtne riideid omavahel kombineerida. Vastavalt üritusele saab selga panna, kas tagasihoidlikumad või pidulikumad riided. Näiteks saab pintsaku all kanda neutraalsemat värvi, mis sobib kontorisse või midagi säravat, mis sobib suurepäraselt ka pidulikule üritusele. Lihtne on omavahel kokku panna ka pükse ja kampsunit/särki. Selline kerge kihilisus teeb väljanägemise palju huvitavamaks ning jätab mulje, et riietusega on rohkem vaeva nähtud.

Üks riideese, mis võiks igal naisel kapis olla, on kimono. Kimono sobib kõikide kehatüüpidega ning seda saab kasutada mitmete erinevate riietega. Kimono on päeva päästja, kui ei suuda midagi sobivat selga leida. See harmoniseerub kõikide pükstega ja on ise niivõrd efektne, et võib arvata, nagu oleks riietuse kokku panemisele kulunud tunde. Samas sobib kimono väga hästi ka kleitide ja seelikute peale. Naistele meeldib vahel midagi oma kehaehituses varjata ja kuigi ma stiilinõustamistel tuletan neile meelde, et olgu mis see number või ümbermõõt mis tahes, siis ilu tuleb meie seest ja kõige ägedamad naised on need, kes julgevad näidata end just sellisena, nagu nad on. Kuid kimono on tõesti üks nendest riideesemetest, millega on lihtne enda ebakindlusi varjata.

Kust ammutada inspiratsiooni?

Jälgi, mida teevad disainerid ja suured moemajad

Eks nii mõnelegi jäävad silma erinevate disainerite suvised kollektsioonid, mida endalegi tahaks. Kellele meeldivad luksusbrändid, aga ei raatsi kõiki asju disainerbrändilt osta, siis on olemas ka mitmeid taskukohasemaid brände, millel on nii mõnegi disainerbrändiga sarnane käekiri. Ma tooksin siin kohal välja Maison Margiela brändi, millega mul tekkis natuke samastumist Prismast leitava brändiga London Fog. Proovisin ise ühte London Fogi kleiti, mis on ühtpidi minimalistlik, samas elegantne, just nii nagu Maison Margielagi.

Mine riideid vaatama ka kohtadesse, kus sa muidu ei käi

Teinekord võib ägedaid leide avastada ka täiesti tavalistest toidupoodidest, kus lisaks toiduainetele on müügil ka tööstuskaup. Näiteks avastasin, et Prismal on omabränd House, mis on üks parema hinna-kvaliteedi suhtega moebrände.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid