Just seetõttu läks Renne armastust otsima uude suhtesaatesse „Sellest saab meie suvi“.

Kes otsib armastust, kes kuulsust

„See on olnud täiesti pöörane aeg ja meeste vahel valikut teha oli ääretult keeruline. Kui ikkagi kõigiga pead-jalad koos elad ja ühiselt asju teete, siis paratamatult tekivad soojad tunded mitme mehe vastu. Igaühel on omad head ja vead. Tekibki tunne, et tahaks võtta mingid omadused ühelt ja midagi teiselt, panna need ühte inimesse kokku ja siis ongi ideaalne mees,“ kirjeldab naine kohtingusaate „Sellest saab meie suvi“ meeletut kulgu. Otsus sarjas osaleda ei tulnud Renne jaoks lihtsalt, kuid ta loodab, et selle romantikat täis saatega suudavad nad parandada tavapäraste Eesti tõsielusarjade mainet.

Kohtingusaate puhul peab Renne üheks suurimaks proovikiviks seda, kui keeruline on nii lühikese aja jooksul mõista, millised on inimeste tegelikud motiivid. Ka sarjaväliselt on naine saanud vastassugupoole suure tähelepanu osaliseks. „Mul on reaalselt postkastid kõik umbes olnud. Isegi töömeilidele on kirjutatud, rääkimata siis sotsiaalmeediast, kus ei jõua sõnumeid ära lugedagi. Aga hästi raske on selekteerida niimoodi mehi. Inimesi on igasuguseid, ja kui sa juba mingil määral tuntud oled, siis on raske teada nende tagamaid,“ räägib Renne, kes on sarnases olukorras ka pärast missivõistlusi olnud.

Missimaailma kõrgpunktid ja varjuküljed

Renne võitis eelmisel aastal Missis Estonia 2022 tiitli, kuid selle ala juurde jõudis ta üsna juhuslikult. „Nagu naine ikka, käisin aeg-ajalt ilusalongis, kus ma sattusin kokku Tiina Jantsoniga. Tema hakkas rääkima, et missivalimised on tulemas ja ma oleksin täpselt õige inimene sinna,“ meenutab Renne, kellel on nüüdseks kogunenud võite nii Eestis kui ka välismaal. Filipiinidel toimuv missivõistlus Filipiinidel aga naise sõnul ilmselt tema viimaseks: „Raske on minna välismaale esindama, kui pead ise kõik majutuse, riided ja muud kulud kinni maksma. Siiani olen kõik ise majandanud, teinud Hooandjasse projekti ja otsinud sponsoreid, aga üsna kulukas on see ikka.“

Sündinud päästjaks

Kuigi pikkade blondide kiharatega Renne on välimuselt justkui tõelise missi musternäide, möödub tema igapäev hoopis väga meestekesksel alal. Renne töötab Keila komandos päästjana ja selleks on ta enda sõnul ka sündinud. „Kunagi kaotasin ma ennast kuhugile ning vajasin abi. Kui ma taas ree peale jõudsin, siis sain aru, et minu missioon siin elus on ka aidata teisi ja päästa nii palju, kui ma olen võimeline,“ meenutab naine otsust minna päästekolledžisse õppima. Karjääritee viis Renne aga päris päästeoperatsioonide asemel kontorisse juhataja kohale, kuid missioonitunne ei andnud talle rahu ning ta vahetas kõrgema palga ja juhiameti päästjatöö vastu.

„Ega mind väga hästi ei tahetud võtta päästjaks, sest mis on naisel sinna asja ja kuidas ma nüüd tulen meeste sekka tegema sama rasket tööd samadel tingimustel. Lõpuks jõudsin Keila komandosse ja nüüd ma olen väga õnnelik seal,“ jagab naine oma elu suurimat saavutust, olles nüüd üks Eesti neljast naistuletõrjujast. Kuigi kodus ootavad Rennet neli last, jääb pereelu töö ajal alati täielikult tagaplaanile. „Ma ei oleks mingi päästja, kui enne päästele minemist hakkan mõtlema, et palju mul lapsi on ja kellele mida pärandama hakkan. Kui kutse tuleb, siis klapid lähevad ette nagu hobustel. Isegi ohtlikus olukorras mõtled alles pärast sellele, mis oleks siis saanud, kui ma poleks näiteks katuseservast kinni saanud,“ mõtiskleb ta.

Õnn igapäevas

Tegus naine on oma elus võtnud eesmärgi teha ainult neid asju, mis teda õnnelikuks teevad, ja nii pole ka päästjatöö sugugi ainuke meestekeskne ala, mis tema südame põksuma paneb. „Ma kuulun kaitseliidus pioneerirühma, kus ma tegelen lõhkeseadeldistega, ehitan ja lasen märki. Seal ma ju ka tegelikult kaitsen kedagi või midagi, ja kui vaja, siis ka oma riiki. Veel käin vabatahtlikuna abis suurperede liidus ja aitan neid perekondi, kellel on samuti palju lapsi nagu mul endalgi. Lisaks ka võrkpallitrenn ja tuletõrjesport. See on see, mida ma armastan, ja muidugi mu lapsed. Mis mul veel õnneks vaja on,“ jagab Renne oma rõõmuvalemit, kuid lisab muigega, et üks tore mees kuluks veel kõrvale ära.

Jaga
Kommentaarid