„Kui sa oma tuba kohe ära ei korista, siis ma viskan kõik su vedelema jäänud asjad ära"!“ või „kui sa suppi ära ei söö, siis su jäätis lendab prügikasti!“ on laused, mis paljudes peredes on igapäevaselt kasutusel, need tekitavad pingeid ja põhjustavad laste nuttu. Sydnyes elav vanemluse ekspert, kes on samuti ka nelja lapse ema, avaldab hea häki, kuidas lõpetada lapse jonnituurid ning siiski panna ta tegema asju, mida on vaja teha.

„Lapsed ei ole alati koostööaltid. Üks osa nende kasvamisest hõlmabki piiride nihutamist ja õppimist, kuidas oma emotsioone reguleerida. Ähvardamine ei mõju lastele hästi, see tekitab trotsi ning enamasti ei vii vanemad isegi oma ähvardusi täide, mis muudab ähvardamise laste silmis täiesti mõttetuks tegevuseks.“

Ekspert selgitab, mida ähvardamise asemel öelda. „Kui sa teed seda, siis sa saad toda“ - on mall, mille järgi toimida. Ehk tuginedes eelnevale, tasub öelda söögilaua taga lapsele, et kui ta sööb oma supi ära, siis ta saab jäätist ka. See on palju positiivsem ja edukam lähenemine.

Allikas: Daily Mail

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid