Tubaka põlemisel eraldub sigaretisuitsuga umbes 7000 kemikaali koos nikotiini, vingugaasi ja tõrvaga. Selle tagajärjed kehale ei ole kaugeltki mitte süütud – lisaks südame, kopsude ja vereringe probleemidele, teeb suits kurja ka nahale.

Suitsetaja vaod

Nahk on keha suurim organ, mis töötab barjäärina välise ohu vastu. Suitsetamine kahjustab naha kaitsekihti, mis viib hulga tagajärgedeni, näiteks kiirendab suitsetamine vananemisprotsessi, lagundab kollageeni ja elastiini – valke, mis annavad nahale tugevuse ja elastsuse. Pärsitud on oluliste valkude tootmine, mille tagajärg on enneaegne vananemine ehk ahtam ja lodevam nahk, mis on kortsudele vastuvõtlikum. „Suitsetaja vagudena“ tuntud silmade ja suu ümber olevad peened kortsud on just sellest tingitud.

Ebaühtlane nahatoon

Sigaretisuitsus sisalduvad kahjulikud kemikaalid ahendavad veresooni ja vähendavad verevoolu nahka. Selle tulemusel jõuab nahka vähem hapnikku ja olulisi toitaineid, mis omakorda muudab naha tuhmiks ja tekitab ebaühtlast jumet. Ebaühtlane nahatoon on laialdaselt levinud probleem, mida on suitsetavatel naistel ka meigiga tihtipeale keeruline varjata.

Kuiv nahk

Suitsetamine kahjustab naha võimet säilitada niiskust, mille otsene tagajärg on kuiv, vedelikupuuduses nahk. Tulemus on kuiv ja kiskuv nahk, mida peab oluliselt tihedamini niisutama, kuid siin ei saa ka väga kvaliteetsed näokreemid imet teha. Kuiv nahk rõhutab kortse veelgi ning seda on keerulisem meigiga katta.

Kollased sõrmed ja haprad küüned

Suitsetamise kahjud ei piirdu üksnes näonahaga. Regulaarsed sigarettide suitsetajad märkavad ka muutusi kätel ja sõrmedel. Sigaretisuitsus sisalduv nikotiin ja põlemisprotsessil eralduv tõrv võivad sõrmi parkida, muuta naha paksemaks ja sõrmed kollaseks. Nii nagu suitsetamine kiirendab näonaha enneaegset vananemist, sama on lugu ka kätega, millele tekivad kortsud ning üldiselt on nahk kuivem, õhem ja tuhmim. Puutumata ei jää ka küüned, mis muutuvad suitsetades hapraks ja murduvad kergesti.

Nahahaigused

Eriti ettevaatlik tuleb olla nendel, kel on väga tundlik nahk, sest lisaks vananemisele süvendab suitsetamine erinevaid nahahaigusi, sealhulgas psoriaasi ja ekseemi. Suitsetamine tekitab nahaprobleeme, aga süvendab ka juba olemasolevaid nahahaigusi, mis võib olla koguni tervisele ohtlik.

Parim kingitus nahale on loomulikult suitsetamisest loobumine. Kui suitsetamisest päeva pealt loobuda ei ole võimalik, saab abi vähem kahjulikest alternatiivsetest tubakatoodetest. Alternatiivseid tooteid on tänapäeval erinevaid.

Ära unusta, et kõik elustiilivalikud mõjutavad sinu organismi tervikuna. Teadlikud valikud elustiilis on olulised nii üldise tervise kui ka välise sära säilitamiseks.