Uneprobleemid ja haigused

Muidugi võib uneprobleemidel olla palju põhjuseid. Kui su peas keerleb aga õhtuti magama heites liiga palju muremõtteid, mis sind rahutuks teevad, siis see ei ole hea märk. Kui kohe ärgates mõtled kogu aeg selle peale, mis sind päeval ees ootab, siis tõenäoliselt on sul probleeme töö juures. Kui sellele lisanduvad tervisehäired ja sa oled tihti haige, siis saadab su keha sulle märguandeid selle kohta, et su elus on midagi korrast ära.

Suur igavus

Kui alguses olid sa motiveeritud, siis nüüdseks on see asendunud tüdimusega. Töö ei paku sulle enda ületamise võimalusi, sa loed tunde, mis on jäänud tööpäeva lõpuni, sa oled väsinud, sind ei inspireeri mitte miski ja sa tunned meeleheidet. Sa veedad oma aja internetis surfates ja tegeled kõige muu, aga mitte oma tööga. Sa pikendad kohvipause. Töökohustusi, mille võiks teha ära veerand tunniga, teed sina tunni ajaga. Rutiin ja üksluisus on sinu igapäevase töö lahutamatud osad, sa ei õpi kunagi midagi uut, sa oled nagu robot.

Mitte midagi uut silmapiiril

Kui sul pole uusi eesmärke ega sihte, siis on aeg hakata uut töökohta otsima, mitte raisata oma aega ega oskuseid. Kui su tööd ei hinnata ega väärtustata, kui keegi sind kunagi ei kiida, siis võib see mõjutada sinu töömotivatsiooni.

Kui su ümber pole enam toredaid töökaaslasi

Töökeskkond pole ainus, mis loeb. Kui su suhe töökaaslastega või ülemustega ei ole hea, võib see viia masenduseni.

Sa oled hakanud liiga palju kurtma

Kui sinult küsitakse, kuidas sul töö juures läheb, ja kui sul on rääkida rohkem halba kui häid asju oma töö kohta, siis on aeg mõtelda oma elu üle järele. Kui sa teenid liiga vähe, kui tööajad ei sobi sulle, kui sa ei talu uut töökaaslast, kui su ülemus sinust välja ei tee, siis on asi halb. Veelgi hullem on asi siis, kui mõtled töökoha vahetuse peale iga päev. Siis peaksid tegema selleks vastavaid samme ja mitte oma vaimset ja füüsilist tervist edasi rikkuma.

Allikas: Kodused Lood