Millised on kõige levinumad suhtemüüdid?

Hea suhe ei nõua pingutusi, see toimib ise

Me oleme harjunud mõtlema, et kui suhe on tugev ja normaalne, ei nõua see mingeid pingutusi. Tegelikult on nii, et meid ei valmistata ette selleks, et iga hea suhe vajab pingutusi ja selles teadmatuses on süüdi kultuur, kasvatus ja isegi vanemad. Normaalne suhe on nagu iluaed, mis on silmale ilus vaadata. Kui palju sellise aia rajamine ja sellise aia eest hoolitsemine on nõudnud aga vaeva?

Kui inimesed teineteist armastavad, siis teavad nad, mida teine tunneb ja vajab

Ära mõtle, et su kaaslane oskaks sinu mõtteid lugeda. Selline arusaam on pärit lapsepõlvest. Täiskasvanud inimene aga peab olema võimeline rääkima oma tunnetest ja vajadustest.

Kui on ikka armastust, siis ei kao kirg mitte kuhugi

Me kaldume mõtlema, et kui me tõesti kedagi armastame, siis ei kao kirg ega soov teise järele mitte kuhugi. Kui see nii on, siis pole see ilmselt õige suhe. Sest kirg väheneb igas suhtes. Aja jooksul koos igapäevase elu kohustustega jääb partneritel üha vähem aega teineteise jaoks. Kire hoidmiseks saab ise midagi ära teha, näiteks hoides intiimsust, samuti teha midagi sellist, mis toob ellu põnevust ja vaheldust.

Armukadedus on märk armastusest

Tegelikult sõltub armukadeduse tase sinu enesekindluse tasemest. Kui su kaaslane peaks armukade olema, võid sa näidata talle igal võimalikul viisil, et sa temast hoolid, aga sa saad varsti aru, et sinu tähelepanust üksi ei piisa selleks, et tema armukadedust ravida.

Allikas: Kodused Lood