HEA TÜDRUK | Naistepäeva eri: meie panime BSH-ga üksteisele puid alla ja Kristina Pärtelpoeg hoidis peast kinni
Anu ja Piret arutlevad naistepäeva eel naistepäeva tähenduse üle ja leiavad, et, kes on ikkagi Nõukogude Liidus elanud neile on see jäänuk jäänud. „Feminismi teema mind ei kõiguta, aga kui Heimar Lenk ikka tuli, lilled ja tort kaasas, siis oli see armas,“ meenutab Anu „Mulle meeldivad sellised vanakooli mehed, kellele see žest on olulisem, kui mulle need nelgid.“
Anu meenutab itsitades Heimar Lenki, kes siis oli Riigikogu liige ja kellega ta on naistepäeva puhul nelkidega isegi saunas vihelnud.“ See toimus skandaalse Ken Saani õhutusel, kes oli meie legendaarse saate „Ekskursioon“ produtsent,“ meenutab Anu menukat saadet.
Kui Anu välismaale elama kolis, selgus, et välismaa mehed ei tea rahvusvahelisest naistepäevast tuhkagi ja 8. märtsil võid kalendrit sättida palju tahad, kingitusi ega lilli ei saja. „Välismaal seda ei tähistatud ning kellelegi see korda ei läinud,“ toriseb Anu.
„Õhtulehes“ naistepäeva siiski tähistatakse. Kutsutakse naiste rõõmuks kohale hurmuritest lauljad ja kingitakse roose. Kooliajast meenub talle aga naistepäev, kus klassivennad kinkisid igale klassi tüdrukule ühe rulluisu. „Justnimelt ühe ja sellise vanakooli oma, kahe rea ratastega. Neid tuli siis sõbrannadega jagada, et paar kokku saada,“ naerab Anu, kelle arvates oli kink humoorikas ja tore. „Vahet pole mida kingitakse, põhiline, et meeles peetakse.“