Kõigepealt pead sa endale selgeks tegema, mida sa päriselt tahad. Ja mis paneb sind tundeid ja sellega seonduvat kartma? Miks sa arvad, et sa investeerid tõsiselt oma suhtesse, ehkki su teod ja käitumine räägib midagi muud? 

Psühholoogid on välja selgitanud, millised märgid viitavad sellele, et sa alateadlikult ei ole valmis uueks suhteks.

1. Sa elad ikka veel minevikus ja mõtled palju mineviku peale

Minevikus aset leidnud traumeerivad sündmused mõjutavad ilma vähimagi kahtluseta iga inimese elu. Kui inimene pole võtnud piisavalt aega, et neid sündmusi enda sees lahti harutada ning ravida, siis hakkab see mõjutama kõiki suhteid, pannes inimest ennast kannatama. 

Seega, kui sa sageli mõtled mineviku peale ja tunned igatsust, ei saa minna oma eluga edasi ja olla kellegi teisega õnnelik. Ravi oma hingehaavad terveks, et need ei teeks haiget teistele inimestele, kes pole selles kõiges süüdi, mis sinuga on juhtunud.

2. Sa mõtled ikka veel oma eksi peale

Kui su südames on juba keegi, ei saa sa kedagi teist armastada. Kui sa mõtled ikka veel oma eksi peale, kui sa armastad teda ikka veel ja kui sa tunned, et kuulud iga rakuga oma eksile, siis ei ole sa valmis uueks armastuseks. Sa pead minevikuga lõpparve tegema.

Sest see, kes tuleb hiljem, on nagu tagavaravahend. Aga tagavaravahendid ei kesta kaua, need on ajutiseks kasutuseks, selliseid vahendeid kasutatakse probleemi lahendamise ajaks ja kui see on tehtud, siis asendatakse jälle. Isegi, kui su eks sulle üldse ei meeldinud ja sa tunned tema vastu vastikust, siis ei ole tegemist nostalgiaga, vaid vihaga, mida sa tunned. Sa ärritud ja tahaksid hea meelega talle kätte maksta. Aga see ei lase sul ka oma eluga edasi minna. Ja sa ei ole ikkagi uueks suhteks valmis, sest su meel on mujal. 

3. Sa ei meeldi endale

Kuidas sa saaksid armastada kedagi teist, kui sa iseennast ei armasta? Madala enesehinnanguga inimesed näevad suhet must-valgena: kõik on kas hästi või halvasti. Ja seetõttu tekivadki suhteprobleemid, mis võivad viia lahku minemiseni.

4. Sa oled liiga nõudlik

Mingil määral on nõudlikkus isegi hea ja vajalik suhte alalhoidmiseks. On väga tähtis, et paigas oleksid reeglid ja piirid. Ja et oleks olemas vastastikune austus. Peale valusaid elukogemusi ja pettumust armusuhetes muutuvad mõned inimesed aga liiga nõudlikuks. 

Näiteks leiab selline inimene kümme põhjust, miks te ei ole teineteise jaoks loodud. Ehkki teie suhe toimub ja te saate omavahel hästi läbi. Või siis hakkab inimene ainult vigu nägema sinus, sind kritiseerima ja võrdlema nendega, kes on talle minevikus haiget teinud, kõike seda selleks, et sulle selgeks teha, miks te ei saa jätkata oma suhet.

5. Sa kardad end paljastada emotsionaalselt

Teiste sõnadega kardad sa näidata oma nõrkusi teise inimese juuresolekul. Sa ei räägi kunagi oma tunnetest, sa ei ütle, mis su hinges toimub, sest sa kardad, et teine inimene võib kõike seda sinu vastu ära kasutada. Selleks, et armastada ja olla armastatud, tuleb ennast avada.

Allikas: Kodused Lood