„Uriinipidamatus võib tekkida ka mõne ravimi kõrvaltoimena, ka mõned kroonilised haigused soodustavad selle teket,“ nentis ITK Naistekliiniku ämmaemand Hedi Pajuste.

Hedi Pajuste sõnul on enne ravi alustamist väga tähtis täpne diagnoos. „Mõeldes naistele sõltub uriinipidamatuse ravi valik pidamatuse tüübist, patsiendi vanusest, soovist veel sünnitada, kaasuvatest haigustest ja kasutusel olevatest ravimitest.“

„Erineva uriinipidamatuse tüübi korral on ravi erinev, mõnda patsienti saab aidata operatsiooniga, mõnda tablettraviga, mõni vajab mõlemat. Kui pidamatuse põhjus on selgitatud, siis enamasti leiab ka lahenduse, mis aitaks muret leevendada,“ ütles ämmaemand.

Vaagnapõhjalihaste harjutused tulevad kõigile kasuks

„Paraku on nii, et naistel esineb uriinipidamatust kaks korda sagedamini kui meestel. seetõttu on uriinipidamatuse teemad sageli ämmaemandate töölaual, sest naiste poolt on soov abi saada suur,“ jätkas Pajuste.

„Soovitus, mida me ütleme rasedatele – vaagnapõhjalihaste harjutused tulevad kõigile kasuks – kehtib ka uriinipidamatuse korral. Lisaks aitavad meie ämmaemandad selgitada välja, millise konkreetse pidamatuse probleemiga on tegemist, nõustavad eneseabi võimalustest ja suunavad patsiendi raviks edasi eriarstile,“ ütles ta.

ITK Naistekliinikus on uriinipidamatuse alase nõustamiskoolituse läbinud kogenud ämmaemandad Maarika Nõmmemees, Hedi Pajuste ja Triin Rootalu. Alates maikuust on võimalik ITKs registreeruda vastuvõtule „Ämmaemanda vastuvõtt uriinipidamatuse korral“.

Vastuvõtule saab registreerida telefonil 666 1900 või läbi veebilehe www.terviseportaal.ee. ITK naistekliinik pakub naistele usaldusväärset ja professionaalset abi oma tervise eest hoolitsemisel, kliinikusse saab pöörduda nii nõustamiseks, regulaarseks kontrolliks kui ka erinevate günekoloogiliste vaevuste korral.