1. Joo piisavalt

Eelista vett, sest vesi on suurepärane organismi niisutaja. Täiskasvanutel on palaval suvepäeval sobilik juua ka mineraalvett või elektrolüüte sisaldavaid spordijooke.

2. Kanna kiivrit

Kiivrid pole mõeldud pelgalt kontaktspordi harrastajatele, vaid kaitsevad ka jalgratta, tõukeratta, rula, rulluiskude, hõljuklaua jms liikumisvahenditega õnnetustesse sattumise korral. Jälgi, et sinu kiiver oleks sobivas suuruses ja korrektselt kinnitatud.

3. Kanna sobivat turvavarustust

Sõltuvalt spordialast kasuta lisavarustust, näiteks rulluisutamisel põlve-, küünarnuki- ja randmekaitsmeid. Jälgi, et needki oleksid sulle sobiva suurusega, sest liiga suur või liiga väike kaitsevarustus ei kaitse kukkumise korral piisavalt.

4. Päikesekaitse

Kasuta õues viibides päikesekaitsekreemi, et vältida päikesepõletust. Eriti tugeva UV-kiirguse korral kanna kaitsekreemi peale iga paari tunni järel.

5. Tunne oma piire

Tea, et palava ilmaga sporti tehes väsib organism kiiremini. Seetõttu tee kuumas sportides kindlasti puhkepause, et vältida ülekuumenemist.

6. Lastega mänguväljakul

Enne, kui lapsed mänguväljakule saadad, vaata üle, et kiiged, karussellid ja muud atraktsioonid oleksid terved. Ära luba lapsi atraktsioonidele, mis ei ole neile vanuse poolest sobivad, sest nad võivad neil kukkuda.

7. Ohutu ujumine

Suvel perega ujuma minnes eelista kohti, kus on olemas vetelpäästjad. Ära kunagi jäta lapsi veekogu juures järelevalveta.

8. Venitamine

Olenemata sellest, millise spordiala või füüsilise tegevusega suvel tegeleda, tasub kindlasti enne ja pärast liikumist teha venitusi, soojendust ja end jahutada.

9. Tea, millal lõpetada

Kui sportimise ajal hakkad tundma valu, LÕPETA LIIKUMINE, puhka ja taastu. Kui tunned valu, mis süveneb või ei parane, pöördu arsti poole.

10. Õiged jalatsid

See, mida jalga panna, on väga oluline eriti just suvel. Ära kanna plätusid ega proovi käia paljajalu, kui eesmärk on aktiivselt liikuda ja trenni teha.