Aprillis 2024 esitlesid 10 USA psühholoogiateadlast uuringu tulemusi, milles osales 106 erinevat paari, kelle keskmine vanus oli 23 aastat. Kõik paarid olid olnud koos vähemalt kaks kuud, neist 43% elasid koos.

Uuring keskendus helisalvestustele, kus paarid olid koos ja suhtlesid või suhtlesid telefoni teel. Tulemused näitasid selgelt, et igapäevastel suhtlusmomentidel on oluline mõju suhetele nii praegu kui ka tulevikus. Andmete analüüs näitas, et vaenulikkus, haavatavus, soojus ja mängulisus on määravad tegurid suhete kvaliteedi kujunemisel. Näiteks oli vaenulikkus, eemaletõmbumine ja haavatavus seotud suurema agressiooniga, samas kui haavatavus oli seotud ka madalama rahuloluga suhtes.

Uuring kinnitas, et nii enda kui ka partneri vaenulikkus olid seotud suurema agressiooni ja madalama rahuloluga umbes aasta hiljem. Lisaks ilmnes, et enda eemaletõmbumine ennustas hilisemat agressiooni toimepanemist, samas kui partneri eemaletõmbumine oli seotud madalama hilisema suhte rahuloluga. Positiivsest küljest aga näitasid soojus ja mängulisus, et need käitumismustrid ennetavad suhte püsimist.

Salvestused pakkusid huvitavad ülevaated paaride igapäevaelust, kus jäädvustati erinevaid tegevusi ja asukohti, näiteks koos köögis laulmine või tänavanurgal vaidlemine parkimiskoha pärast.

Kokkuvõttes näitab uuring, et igapäevased suhtlusmustrid on võtmetähtsusega hilisemate suhtetulemuste ennustamisel. Vaenulikkus ja eemaletõmbumine mõjuvad suhte agressiivsusele, samas kui soojus ja mängulisus toetavad suhte stabiilsust, rõhutades väikeste, südamlike ja lahkete žestide tähtsust paaride igapäevaelus.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena