Alusta plaani loomisest

Koristuse esimene samm on selge plaan. Koosta nimekiri ruumidest ja alusta nendest, mida külalised ja pereliikmed enim kasutavad – elutuba, köök, vannituba. „Võta ette üks ruum korraga, et vältida segadust ja aja raiskamist,“ soovitab Elo. Samuti tasub jagada ülesandeid pereliikmete vahel. Energiline muusika või väike sõbralik võistlus muudab protsessi lõbusamaks.

Kasuta õigeid vahendeid

Elo toob välja, et sageli piisab mikrokiudlapist ja veest. Rasvade eemaldamiseks kasuta aluselisi puhastusvahendeid, setetele sobivad happelised lahused. „Loe alati tootja juhiseid,“ toonitab ta. Investeeri ka kaasaegsetesse abivahenditesse, nagu robottolmuimeja, mis lihtsustavad igapäevast koristust.

Kiire lahendus külaliste tulekuks

Kui aeg on piiratud, keskendu esikule, elutoale, köögile ja vannitoale. Pane lahtised esemed silma alt ära, puhasta suuremad pinnad ja lisa hubasust küünalde ning rahuliku muusikaga. „Väiksed muudatused loovad mõnusa tunde,“ kinnitab Elo.

Pidustuste järgne puhtus

Jõulujärgne koristamine ei pea Elo sõnul olema vaevaline. „Hoia puhtust iga päev 10–20 minuti kaupa ning jaota suuremad tööd nädala peale. Vähenda stressi, hoides kodus ainult vajalikud asjad ja vabanedes üleliigsest,“ soovitab ta.

Elo Sagori nipid meelespidamiseks:

· Alusta suurtest pindadest: Nähtavad alad korda enne väikseid detaile.

· Jaga tööd pereliikmete vahel: Koosta nimekiri ja lase igal pereliikmel valida ülesanded.

· Eemalda küünlavaha lihtsa trikiga: Jahuta vaha jääkuubikuga, kraabi õrnalt maha ja puhasta pind mikrokiudlapiga.

· Ära jäta koristust viimasele minutile: Planeerimine säästab aega ja hoiab ära stressi.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena