1.
Magamistoa kujundus algab hästi läbimõeldud plaanist. Eriti, kui on vaja leida lisaruumi kõikvõimalike riiete, voodipesu jm asjade jaoks. Võta paber ja proovi joonistada magamistoast mitu varianti, et leida see õige.

2. Asjadel on omadus aja jooksul koguneda ja seetõttu on mõistlik planeerida panipaigad esialgsest vajadusest suuremad.

3. Mõtle hästi läbi kappide-kummutite uste ja sahtlite avamise mugavus. Hoolitse, et selle jaoks jääks piisavalt ruumi.

4. Kapiuksi valides pea meeles, et kõrgemad kapiuksed (peaaegu laeni) jätavad efektsema ja suursugusema mulje. Samas lisavad kõrgemad kapiriiulid paigutusruumi asjadele.

5. Jälgi, et kõik kapiuksed, sahtlid, paneelid, sisseehitatud jaotused mõnusalt, vaikselt ja sujuvalt liiguksid, ilma jõudu kasutamata.

6. Kui planeerid magamistuppa suuremaid kappe, siis võiks lisaks üldvalgustitele olla ka eraldi kohtvalgustid kappide juures — kas kapi ülaserva või kapi ette lakke kinnitatud halogeenvalgustid vms. Lisavalgustid teevad asjade kapist leidmise mugavamaks.

7. Valgustus seestpoolt? Suuremad sisseehitatud kapid võib valgustada ka seestpoolt!

8. Sorteeri rahulikult välja asjad, mida sa ei vaja, kasutades kriitilist meelt.

9. Paiguta loogiliselt! Harvem kasutusel olevad asjad sea kaugemale (kõrgemale riiulile, voodi alla vm).

10. Kastid, karbid, korvid. Kõik sellised väiksemad dekoratiivsed elemendid on ühtlasi väärtuslikuks asjade hoidmise kohaks. Ei tasu unustada, et just detailidega saab ruumile oma näo anda!

11. Nagid on sõltuvalt kujundustervikust abiks dekoratiivsete kottide (kuhu saab ju asju panna) riputamiseks. Kui võimalik, võiks nagisid kõrvuti olla rohkem kui üks, näiteks kolm. Siis on pilt efektsem ja asjadele jagub rohkem konksukesi.

12. Kui magamistuba asub viilkatuse all, siis kasuta panipaikadeks ka katusekaldest tekkivaid nurki! Sinna võib ehitada kapirea, riiulid või paigutada lihtsalt korvid-kastid asjadega.

13. Sisseehitatud panipaigad: väga praktiline lähenemine ruumikasutusele. Need aitavad jätta ruumist selget, rahulikku ja terviklikku muljet.

14. Vooditagune ruum on samuti üks mõeldav koht panipaiga jaoks. Täiendava seinaosaga eraldatakse vooditagune ruum, mida saab hästi garderoobina kasutada. Selline idee sobib suuremasse magamistuppa, kus on ruumi, mida selleks näpistada.

15. Voodialune ruum on samuti teada-tuntud panipaiga koht. Parem on voodialuse panipaigana kasutada mõnda suuremat kasti või karpi — asju mahub rohkem ja samas on neid sealt lihtsam kätte saada. Arvesta, et voodialuseid panipaiku peab tihedasti tuulutama, sest sinna kipub ohtralt tolmu kogunema.

16. Garderoobisüsteemid voodi alla? Mahuka ja väga mugava panipaiga moodustab voodi madratsi alt väljatõmmatavate korvide komplekt. Neidki saab garderoobisüsteeme müüvatelt firmadelt tellida.

17. Sisseehitatud panipaigaga voodi. Paljudel vooditel on põhjas suured panipaigad, kuhu pääseb ligi voodit üles tõstes. Tuntud lahendus, ja väga praktiline!

18. Voodi „platvormile“? Voodi võib ehitada ka n-ö platvormile: kõrgemale tõstetud voodi alla on ehitatud sahtlite süsteem. Hea lahendus väikese ruumi puhul.

19. Garderoobituba (nurgake) on panipaik, mis eraldub magamistoast kui mõnusast puhkekohast. Garderoobituba saad eraldada klaasist paneeluksega, voldikuksega, kardina või ka rulooga. Kui tahad garderoobituba, kus saad ka ringi liikuda ja riidesse panna, siis arvesta planeerides oluliselt suurema pinnaga.

20. Garderoobisüsteemid. Garderoobitoas võid kasutada õhulisi riiulisüsteeme, kus riiulid, sahtlid, riidepuutorud asetsevad alumiiniumpostide vahel. Sel moel saab ruumi otstarbekalt ära kasutada ja asju on ka väga lihtne leida.

21. Garderoobikapid. Ka mahukas eraldiseisvas kapis saab asju väga läbimõeldult paigutada. Mahukat kappi aitab ruumi tervikpilti sobitada õigesti valitud uks. Liugustega saab ruumi maksimaalselt kasutada ja ka ruumi säästa.

22. Garderoobiuste valik sõltub ruumi üldkujundusest. Nende materjali ja pinnaviimistluse valik on väga lai: peegel, klaas, bambus, perforeeritud, melamiinplaat, värvilised ja mustrilised klaasid jm.

23. Garderoobi sisu saab koostada arvukatest lisatarvikutest: riidepuutorud, korvid, sahtlid, väljatõmmatavad riiulid, kingakorvid jm.

24. Kummut on klassikaline ja tänuväärne panipaik. Vanaaegsel väärikal kummutil on praktiline väärtus, aga ühtlasi ehib see ruumi.

25. Mitu kummutit? Kui sul on modernsed kummutid ja magamistoas piisavalt ruumi, siis võid ka mitu kummutit kõrvuti seada — saad rohkem panipaiku ja efektsemalt mõjuva kujunduse.

26. Kapid seinal: ülemisi seinakappe võib paigutada ka voodipeatsi kohale. Võib-olla teha aga hoopis terve see sein kapisüsteemiks ning „süvistada“ voodipeats sinna sisse?

27. Öökapid: kui voodi kõrval on rohkem ruumi, võib öökappe isegi külgseinteni pikendada. Jälle lisapanipaigad!

28. Riiul öökapi asemel: voodi kõrvale võib öökapi asemel kinnitada ka pika riiuli, mille alla saab nutikalt paigutada korve mitmesuguse kraami jaoks.

29. Voodi jalutsis asuvas kastis on mugav voodiriideid, tagavaratekke-patju hoida. See variant eeldab aga veidi suuremat magamistuba.

30. Riidekapp. Eraldiseisev riidekapp on läbi aegade kuulunud klassikalise magamistoamööbli hulka. Tore, kui see kapp pakub veel mingit lisaväärtust: on näiteks antiikse kujundusega, väärispuidust või ka lihtsalt mälestustega seotud.

31. Lahtisi riiuleid saab kasutada mitut moodi: sinna võib panna iluasju, pooleliolevaid raamatuid-ajakirju või näiteks punutud kaste pisiasjadega. Sellistele kastidele võib kinnitada veel humoorikad lipikud koondnimetusega nende sisust. Dekoratiivne ja omanäoline!

32. Ei tasu unustada ka vanu kohvreid ja kirste. Need sobivad suurepäraselt igapäevaelus mittevajaliku „peitmiseks“. Need võivad asendada ka öökappi või siis dekoratiivselt eraldi seista.

33. Üks mõnus tool võiks seista igas magamistoas! Toolile on mõnus toetuda-istuda, aga sinna saab ka riideid, voodikatet ja patju korraks käest panna. Nagu väike ajutine panipaik!