Tänasel aktusel käinud Delfi fotograaf ütles, et pealtnäha oli kõik kaunis: saal õpilasi täis, kuigi kõik lapsevanemad ei mahtunud ära. Seda oli ette nähtud ja nii võisid lapsevanemad ka aatriumis otsepilti jälgida.

Direktrissi sõnul mahuvad õpilased sel aastal kooli veel ära. „Vahepeal on meil üks maja juurde ehitatud ja tänu sellele väiksele majale me tuleme veel toime,“ sõnas Tiisvelt.

Tiisvelt ütles, et väike maja on töötanud kaks aastat, aga ei ole siiani päris täis olnud. „Nüüd on see väike maja tõesti täis ja esimest korda on meil esimesed klassid kahes majas laiali. Kaks esimest väikses majas ja kuus esimest suures majas. Ja lisaks on veel üheksas klass, mis on selline väike klass nende laste jaoks, kes vajavad rohkem tähelepanu.“

Kui sel aastal saab kool veel laste mahutamisega hakkama, siis järgmisel aastal ei ole vähetõenäoline, et ruumist puudu jääb, kuna vallakoolina tuleb kõik valda registreeritud lapsed vastu võtta. „Peame hakkama selle peale mõtlema, kui 1. jaanuarist hakkame uusi lapsi vastu võtma. Vaatame kui palju tuleb, kuidas me korraldada saame, aga karta on, et meid ähvardab kaks vahetust.“

Kui sel aastal on uusi lapsi umbes 200, siis järgmisel aastal on üle valla kooli minemas ilmselt ligi 300 uut last, kellest kahe klassi jagu mahub teise vallakooli. Seega peab Viimsi kool hakkama saama kuni kümne uue klassitäie äramahutamisega. „Ühel aastal me võib-olla oleme natukene ruumipuuduses,“ nentis ta, et 2012. aastal läheb kitsaks.

Ülejärgmisel aastal avatakse Tiisvelti sõnul Viimsis uus algkool ja siis peaks olukord lahenema või vähemalt leevenema.

Gümnasistid õpivad ka linnas

Koolil on kohustus valla õpilased vastu võtta kuni põhikooli lõpuni, gümnaasiumis seda kohustust pole. „Gümnaasiumiga on ka see hea asi, et kui põhikoolis võib klassis olla 24 õpilast, siis gümnaasiumis on see arv 36. Selles mõttes ta nii hulluks ei lähe.“

„Kõik lapsed ei pea ju üldse gümnaasiumisse saamagi. Vaatame, mis see uus haridusreform hakkab tooma, et kui palju neid lapsi saab olema, keda gümnaasiumisse vastu võtta,“ rääkis Tiisvelt, märkides ka, et palju lapsi läheb gümnaasiumiastmes Tallinna koolidesse.