Ta rõhutab, et meie peame seadma kõrged eesmärgid, eriti oodatava eluea osas.

“Kas te oskate arvata, mis on normaalne oodatav eluiga tasakaalustatud elu juures?” küsib androloog Punab. “Viimased geneetilised uuringud kinnitavad, et inimese normaalne oodatav eluiga on 120 aastat. Meie ambitisoon peab olema palju kõrgem, kui tahame tulemusi saavutada. Mitte ainult 10 aastat, vaid rohkem. Tuleb mõelda suurelt.”

„Meil on kolm naistele suunatud ennetusprogrammi: rinnavähi, emakaelavähi ning seksuaalse teel levivate haiguste ennetamine. Viimne on küll justkui sooneutraalne, kuid on siiski suunatud 95% naistele,” märgib Margus Punab.

“Meestele suunatud programmid puuduvad. Meil on vaja välja töötada meestele suunatud eesnäärme uuringute skriiningprogramm, mis puudutab 120 000 eesti meest. Eesnäärmevähk on peamiselt vanade meeste haigus. Ja kahjuks on meil halb suhtumine ühiskonnas: need on vanad mehed, need surevad nii kui nii ära.”

Täna, 31. oktoobril Riigikogus peeteval konverentsil „Kuidas Eesti mees elaks 10 aastat kauem. Tervelt!“ astuvad lisaks dr Margus Punabile üles dr Ralf Allikvee, prof Margus Viigimaa, dr Eero Merilind, dots Margus Punab, Airi Põder MD, dr Andres Sild, Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu, Eesti Kaitseväe Teavituskeskuse ülem Hannes Võrno.

Debatis osalevad sotsiaalministrid läbi aegade: Urmas Kruuse, Eiki Nestor, Siiri Oviir, Marko Pomerants.