Kristiina sündis tänavu märtsis hapnikupuuduses, mis põhjustas talle raske ajukahjustuse. Laps on alates sünnist viibinud haiglaravil, esimestel nädalatel intensiivravi osakonnas. Oma seisundi tõttu ei suuda ta ise süüa ega neelata.

Tüdruku raviarst, TÜ Kliinikumi lastearst Mari-Anne Vals lisab, et toitmiseks on Kristiinale rajatud jejunostoom ehk avaus peensoolest kõhuseinale, mis eeldab pidevat ööpäevaringset toitmist spetsiaalse toitmispumba ning toiduseguga. "Toitmissüsteeme tuleb vahetada iga päev vältimaks infektsiooni. Lisaks vajab laps ööpäevaringselt sagedast hingamisteede aspireerimist ehk puhastamist," räägib dr Vals.

Tervislikust seisundist lähtuvalt võiks pisike Kristiina saada kodusele ravile, kuid see on võimalik vaid spetsiaalsete abivahendite ja toidusegu toel. Kõikide kodus kasvamiseks vajalike abivahendite (toitmispump, toitmissüsteemid, aspiraator ja aspireerimissondid) ning kallihinnalise toidusegu soetamine ja rentimine tähendab perele aga üle jõu käivat väljaminekut. Seetõttu pöörduti Lastefondi poole, kes otsustas esialgu poole aasta jooksul need kulud hüvitada toetades perekonda kokku 3492 euroga.

Lisaks Kristiinale aitab Lastefond käesoleval hetkel veel 12 spetsiaalset toidusegu vajavat raskelt haiget last vanuses 3 kuud-14 aastat. Kokku toetab Lastefond neid lapsi toidusegu ja sonditoitmiseks vajalike abivahendite kulude katmisel igakuiselt ligi 4200 euroga. Aastase toetamise korral kulub nendele lastele rohkem kui 50 000 eurot.

Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse Kristiina ja teiste spetsiaalset toidusegu vajavate laste toetuseks, kutsume Sind üles osalema Pardirallil, millega kogutakse tänavu vähihaigete laste kõrval raha ka toidusegu vajavate laste heaks. Lähemalt saab lugeda ning pardinumbri soetada Pardiralli kodulehelt www.pardiralli.ee.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.