Nii väidetakse Chicago ülikooli teadlaste artiklis, mis avaldatiajakirjas British Medical Journal. "Kuigi arvamus, et mehed mõtlevad seksile naistest rohkem, ei ole uus, on uuringu tulemustel palju laiem mõju sellele, kuidas inimesed suhtuvad tervisesse, ja sellele, kuidas patsiendid arsti nõuannetele reageerivad,” sõnas uuringut juhtinud sünnitusabi, günekoloogia ja geriaatria dotsent dr Stacy Tessler Lindau.

„Kui te olete mees, kellel on diagnoositud diabeet või kõrge vererõhk, ja ma ütlen teile, et te peate kaalus alla võtma ning rohtusid tarvitama, ja kui ma saan teile öelda, et sellega võidate viis täiendavat aktiivse seksuaalelu aastat, suudate võib-olla ehk tõenäolisemalt mu soovitusi järgida,” selgitas ta.

Lindau sõnul tahavad naised üldjuhul vähem seksida või seksivad vähem kolmel põhjusel. Esiteks, naised elavad keskmiselt 5–6 aastat kauem ja ilma partnerita seksivad naised tõenäoliselt vähem. Teiseks, läänemaailma kultuurikontekstis on aktsepteeritud ega ole häbimärgistatud need mehed, kellel on erektsioonihäired ja kes on hakanud kasutama üsna hiljuti turule jõudnud ravimeid, näiteks Viagrat; naistel seda võimalust ei ole.

„Samuti on erinevus selles, kuidas me ravime naisi teiste haiguste puhul, mis nende seksuaaliha mõjutavad,” märkis Lindau. „Oletame, et naisel diagnoositakse rinnavähk ja temalt eemaldatakse rinnad. Kui me ka ei nõusta teda kordagi tema seksuaalse funktsiooni teemadel, siis hakkame mõistma, kui palju eluaastaid ta kaotab. See võib tähendada isegi kümmet kaotatud seksuaalse aktiivsuse aastat.”

Allikas: kliinik.ee