Keskendu vedelikele
Üleliigse suhkru, alkoholi ja soola tarbimine viivad sinu kehast vedelikku välja. Seetõttu on oluline suurendada vedelike tarbimist, mis aitaksid viia kehast välja mürke ning kiirendaksid ka ainevahetust ja tõstaks energiataset.

Joo hommikul värskelt pressitud sidrunimahla või lisa soojale veele lusikatäis õunaäädikat, mis kiirendab ainevahetust ning soodustab vee ja jääkainete väljutamist. See annab enesetundele värske energialaengu ja aitab sul päevale vastu minna.

Tundliku maoga inimesed peavad õunaäädika tarvitamisel olema aga ettevaatlikud. Hästi kiirendab ainevahetust ka ingver. Lisaks võiksid võtta artišoki ekstrakti sisaldavat toidulisandit (Botadyn), mis aitab organismil lagundada toidurasvasid, kiirendab seedimist ja aitab ennetada erinevaid seedeprobleeme.

Puhasta organismi
Rasvaste pühadetoitude nautimise tagajärjel tekib suur veresuhkru taseme langus, mis põhjustab energiapuudust, närvilisust ja veelgi suuremat isu samasuguse suhkrurikka toidu järele.
Seetõttu tuleks esmalt organismi puhastada ja väljutada mürke.

Hea oleks alustada puhastava detoks-kuuriga. Üheks variandiks oleks proovida puhastavat mikstuuri Salus Floradix Intestcare ja teha läbi kuur, mis kestab kolm-neli nädalat. Ent kaaluda tasuks ka detoks-toidulisandit — näiteks Silvaslim Detox kapslid, mis sisaldab artišoki ja maarjaohaka ekstrakti ning toetab organismi puhastusvõimet ja ergutab seedimist. Lisaks vähendab see ka rasvade ladestumist maksa.

Tarbi kiudaineid
Soolte tööd soodustavad ka kiudained, mis aitavad muuhulgas väljutada ainevahetuse jääke ning hoida kontrolli all kolesteroolitaset. Viimased uuringud on leidnud, et suurem kiudainete tarbimine aitab märgatavalt tõsta keha võimet põletada keharasva ehk aitab vähendada keha rasvaprotsenti.

Heaks kiudainete allikaks on lisaks täisteraleivale ka avokaado, pirnid, kliid, täisterapasta ja linaseemned. Kes aga eelpool nimetatud toiduaineid tarbida ei armasta, võib otsida abi apteegiriiulilt, kust leiab koos apteekriga otsides kindlasti sobiva toidulisandi.

Näiteks tasub proovida Vegel Molkosani. Selle tarvitamine tasakaalustab soole enda mikrofloorat. Mao ülihappelisuse puhul reguleerib seda loomulikul moel ja tänu ainevahetuse ning seedesüsteemi parendamisele, paraneb tihtipeale ka üldine enesetunne. Kui raskustunne kõhus on tekkinud pärast rikkalikke sööminguid, aitab see normaalse enesetunde taastamisel.

Probiootikumid soodustavad soodsa mikroobikoosluse tekkimist seedetraktis. Lahustuvad kiudained soodustavad seedimist. Sarnane toode on ka Silvaslim Colon Clean pulber, kuuri tuleks teha kümme päeva ning pulbrit tuleb tarvitada 30 minutit enne sööki, segades seda jogurti või veega.