Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht selgitab: “Iga jõulusoov on eriline, selle taga on omaette lugu. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab — olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda — igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.

Näiteks ühe pere lapsed unistavad nukuvankrist, sest olemasolev on oma aja ära elanud ning väikesed tüdrukud tahavad nukkusid kaisutada-toita-äiutada-jalutada. Jõgevamaal elav 11-aastane Karoliine unistab mutskunstnikukohvrist, sest suvel leidis raamaturiiulist vana mustkunstitrikkide raamatu ja tahab nüüd ise uusi trikke selgeks õppida. Pärnumaal elav 13-aastane Reinis igatseb käekella, mille pealt aega võtta, et teada saada, kas ta on vahepeal kiiremaks jooksjaks saanud. Viljandimaal elav 6-aastane Daniel ootab jõuluvanalt lampi, sest valgusmängu ja erinevate helide kuulamine aitab tal rahuneda, et ümber lülituda uuele tegevusele. Valgamaa 18-aastase lennundushuvilise poisi Toomase unistuseks on droon, et õppida lennunduse põhitõdesid.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus „Jõulusoovide puu” projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need Kaubamaja vabatahtlike poolt ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kui jõulukingitus on soetatud ja päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud.

Triin Lumi laiendab projekti eesmärki: „Jõuluõhtul kingituste saamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Kuid aastas on 12 kuud ja unistused ei lõppe jõuludega. Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi. Kutsume inimesi tegema ka nn pika vaatega jõulukingitust püsiannetuse näol, sest järjepidev tugi on oluline — nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu me toetame oma laste unistusi aasta ringi. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades omandab haridust kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt.”


Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule, et leida head inimesed, kes aitaksid need laste soovid täita.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid