1. Empaatiline inimene usub, et on lõpuks ometi leidnud oma elu armastuse. Tema eneseimetlejast kaaslane paneb teda seda illusiooni uskuma ja hindab ka nende suhet, aga hoopis teistel põhjustel. Sest egoist inimene tahab ainult kontrolli oma kätte saada.

2. Aja möödudes katsub eneseimetleja inimene empaatilise enesehinnangut kõigutada, pannes teda uskuma, et too on võimetu üldse midagi korda saatma või tegema. Ta ründab teda, aga mitte kunagi otseselt. Nartsissist võtab üha rohkem kontrolli olukorra üle enda kätte, samal aja tema kaaslane hakkab tasapisi kaotama oma enesehinnangut.

3. Egoist muutub lõpuks oma kaaslase elu keskmeks, sest viimase tunded on tõelised. Ta annab endast kõik. Nartsissist mängib aga edasi ohvrit, et oma kaaslasega manipuleerida ja sundida teda veelgi rohkem endast andma.

4. Empaatilise inimese kavatsused on siirad. Tal on hea süda ja ta ei mõista, miks tema kaaslasel pole samasuguseid haavu kui temal. Eneseimetleja haavu ei saa armastusega ravida, sest ta lihtsalt ei tunne midagi.

5. Edaspidi see suhe hakkab keerlema nartsissisti ümber. Ja seega ühel või teisel hetkel empaatiline inimene paneb seda tähele, sest ta näeb, et mida rohkem aega möödub, seda rohkem peab ta oma soovide ja vajaduste pärast võitlema. Ja kuna ta tahab oma kaaslasele meele järele olla, siis investeerib ta edasi hoolimata sellest, et ta ei ole enam õnnelik.

6. Mida rohkem aga empaatiline inimene jagab oma tundeid, pühendumust, energiat, armastust ja tähelepanu, seda suurema võimu ja kontrolli võimukas kaaslane tema üle saab. Ja mida rohkem empaatiline inimene endast ära annab, seda vähem leiab ta aega, et probleemi näha. Aga kõik variseb kokku sellel päeval, kui ta avab silmad.

7. Seejärel katsub empaatiline inimene oma häält kuuldavaks teha, sest ta ei suuda enam välja kannatada oma kaaslase alatuid võtteid. Ta tunneb end maatasa tehtuna, sest tema emotsionaalsete vajadustega ei arvestata kunagi. Sellesse punkti jõudes tunneb ta oma illusioonide purunemist ja otsustab öelda seda, mis ta südamel lasub. Selline asjade pööre aga ei meeldi tema eneseimetlejast kaaslasele.

8. Nartsissist inimene vajab pidevat tähelepanu, talle meeldib teisi painata. Ükskõik, kui palju tähelepanu ta ka oma kaaslaselt ei saa, mitte kunagi pole talle küllalt. Ta tahab alati rohkem.

9. Kui empaatiline inimene on otsustanud rääkida oma tunnetest ja sellest, mis teda vaevab, siis hakkab teine talle selgeks tegema, et ta hull on ja dramatiseerib kõike üle. Seeläbi katsub ta taas manipuleerida, et uuesti kontrolli oma kätte saada.

10. Selline käitumine on jääb aga empaatilisele inimesele mõistmatuks. Ta tunneb end süüdi sellepärast, et nende suhe ei toimi nii, nagu peaks. Ja lihtsalt sellel heal põhjusel, et eneseimetleja paneb teda uskuma, et ta ei ole piisavalt hea ja ei vääri tema armastust.

11. Ka nüüd ei saa empaatiline inimene aru, et temaga manipuleeritakse jälle. Ta elab seega reaalsuses, mille võimukas kaaslane on viimsegi tükini kokku pannud. Empaatiline inimene kaotab kogu oma elurõõmu aga ei näe, et teine inimene on see, kes eksib.

12. Iga tema katse avameelselt rääkida lõppeb läbikukkumisega. Nartsissist inimene õigustab end alati, süüdistades teist.

13. Empaatiline inimene tunneb, et talle on väga palju haiget tehtud. Tal on vaja palju aega ja tööd enese kallal, et sellest kõigest suuta välja tulla.

14. Empaat suudab teisi aidata, seega peaks ta suutma ka iseennast aidata. Ta peab leidma ainult piisavalt tahtejõudu.

15. Ühel või teisel päeval jõuab empaatiline inimene valusa tõeni, et tema kaaslane ei vääri tema armastust ega tähelepanu. Ta mõistab, et mitte kõik, kes näivad kurvad ja rusutud, ei ole siirad ja et meetodeid manipuleerimiseks leidub palju. Ja siis ta saab aru, et kui keegi väidab teda armastavat, ei tule see alati südamest.

16. Sellel hetkel mõistab ta, et tema ise oli ainuke ohver selles suhtes ja mitte teine inimene.

17. Empaatiline inimene saab aru, et tema kaaslane ei muutu mitte iialgi ja see teadmine teeb talle haiget. Aga ta otsustab selle suhte jätta sinnapaika ja minna oma eluga edasi.

18. Nartsissist aga teeb nagu poleks midagi olnud ja unustab ruttu kõik selle, mis empaatiline inimene tema heaks tegi.

19. Ta läheb oma eluga edasi ja leiab varsti endale uue ohvri.

20. Empaatiline inimene aga on edaspidi targem, tugevam ja ettevaatlikum oma kaaslase valikul, kellele kinkida oma armastust, aega ja tundeid.