Sekspert Nicole Prause väidab, et asi ei pruugi olla kinni traditsioonides, vaid hoopis selles, et naised erutuvad teisel viisil kui mehed ja vajavad seetõttu rohkem meeste abi.

Ka pereterapeut Jill Whitney nõustub: "Mehed tunnevad iha sageli esimesena ja seejärel erutuvad," rääkis ta portaalile Fatherly. Naiste puhul kehtib vastupidine. "Sageli ei tunne naised iha enne, kui nad on juba erutunud."

Samas võivad ka sotsiaalsed normid hoida naisi esimesena initsitatiivi üles näitamast, aga õnneks on see juba muutumas. Paljud uuringud näitavad, et naistel ongi väiksem seksiiha ja pikaajalises suhtes kustub kireleek veelgi kiiremini, aga teised jälle räägivad sellele vastu ja kinnitavad, et naised tahavad täpselt sama palju seksida kui mehed. Kes siis nüüd teab, mis on õige ja mis vale?

Kõige suuremad meeste ja naiste seksuaalsuse erinevused on bioloogilised. Uuringud näitavad, et mehi motiveerib kõrgem testosterooni tase ja nad soovivad spontaansemalt seksida, aga naistel tekib seksiisu näiteks sensuaalsest puudutusest. Ja see ongi väga oluline tõestus, et naised vajavad heaks seksikogemuseks eelmängu.

Kui olete juba lapsevanemad, on olukord veelgi keerulisem. Emad (ja isad) ei pruugi soovida initsiatiivi näidata, sest nad on liiga väsinud, et seksile üldse mõelda. Uuringud näitavad, et naised kannatavad selle all rohkem ja just seetõttu on ka nende libiido madalam. Ja isegi, kui mehed teevad esimese sammu, viivad läbi suurepärase eelmängu ja erutavad oma naisi, võib neile jätkuvalt tunduda, et nende partnerid on neist lihtsalt väsinud. "Emad võivad tunda, et neid on juba liiga palju puudutatud," selgitab Whitney. "Imetamine, kallistamine ja pisikesed käekesed, mis teda pidevalt puudutavad, tekitavad tunde, et sooviks hetkeks olla üksi ja tunda, et tema keha on vähemalt korrakski päeva jooksul ainult tema oma."

Selleks, et naised näitaksid rohkem initsiatiivi üles, soovitab Whitney meestel naisi igapäevaste tegevustega aidata. See ei pruugi kõlada nagu erutav eelmäng, aga see võimaldab tal puhata ja siis on ka võimalik, et tal on aega seksile mõelda. Prause nõustub, lisades, et avatud suhtumine on alati hea esimene samm. "Ütle talle, et sulle meeldiks, kui ka tema vahel esimese sammu teeks ja sinu arust on see seksikas ning laseks sul tunda, et oled ihaldatud," soovitab Whitney. "Ära seda talt nõua, see on enamiku naiste jaoks ebameeldiv, aga tee kindlaks, et ta teab, et see sulle meeldib."