Selgeltnägija Inga puutub deemonlike vormide, vaimuolendite ja hingede ärasaatmisega oma töös igapäevaselt kokku ja on näinud väga erinevaid juhtumeid, kuidas deemonid võivad inimese igapäevaelus hävitustööd teha.

Lihtsalt selgitades on deemonid negatiivsed energiavormid ehk kurjad vaimud, kes ründavad elusolendeid ja eelkõige just inimesi. Deemonlikke vorme on erinevaid ja uusi avalduvaid vorme tuleb pidevalt juurde. Kõige levinumad vormid on inimese- ja majadeemonid.

Inimesedeemonid toituvad inimeste eluenergiatest. Deemonlikud vormid inimesel, mida oleme harjunud selgeltnägijate saatest vaatama, on üldjuhul seotud vanade vaimude või ammuste needusega. Samas on tänapäeval väga levinud, et inimesed ise teadmatusest kutsuvad deemonid enda ellu. Näiteks säilitavad lähedased urni lahkunud inimese tuhaga kodus. Inimese hing peab aga lahkuma meie maailmast 40 päeva jooksul peale surma ja liikuma edasi teise, hingekoja maailma. Kadunuke aga ei saa ära minna, kui lähedased pole teda maha matnud. Sellisel juhul võtab surnu hing omale deemonliku vormi ja hakkab enda eksisteerimiseks paratamatult oma lähedastelt eluenergiat võtma, sest tal ei ole muud valikut. Inimesedeemonist annab märku mõni järgmistest omadustest:

  • Sa ei jaksa hommikul ärgata ka pärast rahulikku ööund ja tunned ennast väga väsinuna;
  • tajud pidevat nõrkusetunnet ja ei suuda enam tööl käia;
  • Sul võivad ilmneda nn fantoomhaigus ja arstid ei oska haigust diagnoosida;
  • haigused tekivad põhjendamatult (nt vähk).

Majadeemonite olemasolust annab aimu mõni järgnevatest märkidest:

  • Sul on raske oma kodus või mingis ruumis viibida;
  • Sul on hirmutunne ruumis viibides ja kardad, et midagi on kohe juhtumas;
  • Sa tunned või näed, kuidas asjad liiguvad;
  • Sul on põhjendamatu hirm magamamineku ees või ei saa Sa üldse magada;
  • mingi seletamatu tunne tekitab Sinus ruumis või majas viibides paanikahoo.

Selgeltnägija Inga rõhutab, et väsimustunne või terviserike ei tähenda tingimata kurja vaimu olemasolu. Iga inimese lugu tuleb eraldi uurida ja vaadelda enne, kui sekkuda ja nõu anda. Kui tegemist on siiski kurja vaimolendiga, tuleb kindlasti probleemiga kiirelt tegeleda ja ta siit ilmast ära saata. Aeg, mis kulub deemoni ära saatmiseks, on väga individuaalne ja sõltub sellest, kui raske vormiga on tegu.

Deemonlikud vormid on oma olemuselt keerukad ja rasked, mistõttu ei ole Eestis palju neid, kes antud teemaga professionaalsel tasandil tegelevad ja kellegi suvalise juurde minna ei ole kindlasti soovitav.