Arstid soovitavad hambaniiti kasutada kord päevas, kõige parem aeg seda teha on enne õhtust hambapesu. Hambaniiti kasutatakse selleks, et puhastada hambavahed ja igemetaskud. Need on suus kõige raskemini ligipääsetavad kohad, kus hakkavad kergesti paljunema bakterid, mis kahjustavad hambaid ja tekitavad igemehaigusi.

„Kui kasutada hambaniiti regulaarselt ja õigete võtetega, siis see ei põhjusta inimesele ebamugavustunnet ega tekita tervetes igemetes veritsust. Lisatud videos hakkab ige veritsema, sest patsient ei olnud kunagi puhastanud hambaniidiga igemetasku põhja. Seal elutsesid bakterid, mis ärritasid iget ja igemes oli väike põletik,” rääkis Kliinik 32 hambaarst ja igemeravi spetsialist Maria Toompere.

Toompere lisas, et selleks, et bakterid igemest välja saada ja põletikku ennetada, tuleks jätkata hambaniidiga igemetaskute puhastamist. „Probleemide korral tasub kindlasti külasta oma hambaarsti, sest igemehaiguste varajane avastamine on eriti tähtis, sest kui probleem on läinud suureks, siis sellest tervenemine võib kujuneda keeruliseks ja väga pikaajaliseks raviprotsessiks,” ütles ta.

Kasuta hambaniiti õigesti:

  1. Võta 30-40 cm hambaniiti kindlalt kahe nimetissõrme vahele
  2. Libista hambaniit õrnalt hambavahesse ning tõmba ettevaatlikult hambakumerust jälgides niit koos hambakatuga igemetaskust välja
  3. Korda liigutust kõikides hambavahedes

Tasub meeles pidada, et hambaid tuleks niiditada õrnalt ja korra iga päev. Hambaniidi kasutamise mõte on eemaldada toiduosakesed ja bakterid sealt, kus harjaga ligi ei pääse.

Sageli niiditatakse valesti, sest niit tõmmatakse vastu igeme kolmnurka hammaste vahel ehk vastu papilli. Kui pidevalt nii niiditada, siis võib papillile tekitada kroonilise trauma ja papill vajub alla, mille tulemusena jääb hammaste vahele kole vahe.

November on Eestis hammaste tervise kuu, mil räägitakse hammaste tervisest, seekord täpsemalt hingeõhust. Teavituskuud veavad Kliinik 32 ja Eesti Tervishoiu Muuseum, sel aastal juba kümnendat korda. Loe lähemalt www.hammastetervisekuu.ee