Kolmanda kuul aga puges ema Vivika südamesse esimene väike mure, kuna Kea polnud sarnaselt teistele temavanustele beebidele, siiani hakanud ise süüa küsima ega pead hoidma. Aastaseks saades oli väike Kea pealaest jalatallini läbi uuritud. Arstid ei osanud jätkuvalt muud öelda kui arengust mahajäämus. Teisel eluaastal hakkas pere pesamuna Kea siiski paranemismärke näitama. Väike piiga õppis ise istuma, seisis toa najal ja näitas emme-issile isegi esimesi samme.

Saatusel olid pisikese printsessi jaoks aga teised plaanid ja üks õnnetu juhus muutis kõike, millele nimel pere oli üheskoos vaeva näinud — Krislinil leiti puuk. Pärast raskekujulist puukborrelioosi avastasid arstid ühtäkki ka põhjuse Kea vanemaid Jussit ja Vivikat piinanud küsimusele, mida ei osanud keegi oodata. 3-aastasel Keal on diagnoositud üliharuldane WDR45 geeni mutatsioon — maailmas on teada vaid 45 sarnast juhtu. Kea ei kõnni, ei rooma, keera ega räägi, ta lihtsalt on — särav ja naerusuine.

Mõni aeg tagasi avastas ema Vivika õlekõrre, mis andis esmakordselt lootust Kea paranemiseks. See aga tähendab kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid ravikuludele. Kõige lähem koht, kus Kea diagnoosiga abi saab on USA tegutsev kliinik, kuhu pere loodab konsultatsioonile ja ehk ka ravile pääseda. Eesti riik aga Kea ravi Ameerikas ei toeta.

Igapäevaseks toimetulekuks vajab pere majas lifti ja abivahendeid, mis aitaks Keal areneda ja elada täisväärtuslikku elu. Kunagisest suvilast elumajaks kohendatud kodus tuleb välja ehitada vannituba, kus Kea´d pesta, sest praegusesse kitsasse pesuruumi mahub ema üksi napilt sisse.

Vivika ei lasknud aga pead norgu ja hakkas sellest hetkest süstima positiivsust ka kõigi teiste sisse, nad panid iga ülejäänud sendi Kea teraapiatundidesse ning rentisid kõikvõimalikke abivahendeid. Tüdrukutirts on viimase paari kuuga teinus läbi erakordse muutuse. Kea istub taas ning hoiab ise oma pead. Ameeriklaste sõnul on see vaid algus. Arvestades Kea praegust arengut, on vanemad veendunud, et ravi Ameerikas aitaks Keal täita oma unistusi veelgi.

Rõõmsad hetked asenduvad muremõtetega õhtuti voodisse minnes kui reaalsus vanemaid tabab. Pere elab ju vaid tehnikust isa napist sissetulekust, sest ema Vivika ei peab kõik tunnid veetma väikese Keaga. Lootused ja võimalused tütre olukorra parandamiseks terendavad silme ees, aga jäävad paraku praegusel hetkel neile kättesaamatuks. Vaadates väikese printsessi Kea silmadesse jääb tunne, et ta tegelikult mõistab hästi, mis temaga toimub ja püüab oma naeratusega emme, issi ja vendade tuju üleval hoida. Aitame pisikese Kea kodu teha talle mugavamaks, paigaldades turvaline lift, vajalik vannike ja mõned hädavajalikud abivahendid igapäevaseks trenniks. Toetame väikese pähklipruunide lokkidega tüdrukutirtsu unistust sõita koos vanematega kaugele Ameerikasse ravile.

Annetusnumbrid on juba avatud:

9007301 – 5 €
9007302 – 10€
9007303 – 25 €

„Inglite aeg“ annetusliinid on avatud kuni 26. detsembrini (kaasa arvatud). Välismaal elavate kaasmaalaste ja ülekannet eelistavate inimeste jaoks on avatud ka annetuskonto Swedbankis: EE242200221056068626, saajaks palume märkida All Media Eesti AS ja selgitusse "Inglite aeg".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid