1. Teen ta lemmiksööki

Ta armastab rohelisi lehtköögivilju, mida mina ise vabatahtlikult iial ei sööks. Hais on jõle! Aga talle meenutab kapsahais oma vanavanemate farmi, talle maitsevad need ja talle meeldib, et ta naine tema heaks köögis pingutab.

2. Ma ei ole mitte ainult lahke, vaid eriti lahke

Esimesel abieluaastail sündis meile beebi ja meil oli raske uue rutiiniga harjuda. Tahtsin olla äge ja hea naine, aga see mõjus mulle endale hävitavalt. Pärast tema rasket eksamisessiooni meditsiinikoolis ütlesin talle, et ta võiks minna randa sõpradega aega veetma. Ma ei tea, miks ma nii üllas olin, sest pisut hiljem marssisin talle tulivihasena randa järele ja kamandasin koju. Käitusin nagu tõeline mõrd ja õppisin sellest kogemusest. Nüüd oskan ma ennast paremini väljendada ja öelda: “Ma tahan, et sul oleks lõbus, aga ma tahan, et minul oleks ka tore. Mida me teha saame, et mõlemal oleks hea?”

3. Ma ei viitsi iga asja peale närvi minna

Eluaegse kooselu jooksul neid asju, mille peale erutuda, vihastada ja näägutada ikka koguneb. Varem ajas tema piiripealne huumor mind vihaseks, nüüd ma ei pane seda enam tähelegi. Las ta siis läheb varem söögilauast ära, kui kõht täis saab, mina eelistaksin seda, et tõuseme kõik koos, aga hea küll. Ma olen võtnud hoiaku, et tema eesmärgid on siirad ja head ning valin tõsiselt, milliseid lahinguid ma viitsin pidada.

4. Ma küsin, kui ma midagi tahan

Varem eeldasin, et kallim loeb mu mõtteid ja teab, kui ma teda vajan. Täiesti vale. Nüüd ma küsin ja see on suurepärane — mina olen õnnelik, tema tunneb end vajalikuna ja mõlemad oleme rahul.

5. Rasketest aegadest on võimalik õppida

Igas suhtes on omad raskused, aga olen mäganud, et kõige keerulisemad ajad on meie ellu toonud kõige rohkem valgust ja selgust. Kui asjad lagunevad koost, ehitame me need uuesti ja paremini üles. Iga haiget saamine sunnib meid teineteisele rohkem avama ja toob meid rohkem kokku. Rasketest aegadest läbi minek on meie suhte teinud tugevamaks kui varem.

6. Andestan kiiresti

Varem oli tõeline draamadiiva. Tahtsin, et ta end ka kõige väiksemate eksimuste pärast halvasti tunneks. Ma ei tee seda enam, sest see on nõme ja tegi meile mõlemale haiget — mina käisin terve päeva solvunult ringi ja tema põdes, kui kaua ma veel kavatsen talle kätte maksta ja millal see ükskord lõpeb. Nüüd me suhtleme. Tülid lahendame kohe, vajadusel eraldume teineteisest ja töötame selle probleemi läbi. Mõttetule uhkusele ei ole abielus kohta.

7. Annan talle hobidega tegelemiseks aega

Enne abielu oli tal nii palju hobisid, et ma kartsin, et minu jaoks ei jää tal enam aega, niisiis pingutasin meeletult, et tema listis alati esikohal olla. Nüüd olengi. Ja on õiglane, et ta saaks teha ka teisi asju, mis talle meeldivad.

8. Ma usaldan ta otsuseid

Abielu alguses pidin tema kohta veel palju õppima ja tema mõttemaailma kohta teada saama. Seadsin paljud tema otsused kahtluse alla. Nüüd olen aru saanud, et ma olen tema abikaasa, mitte ta ema — see arusaam on tegelikult mulle kergenduseks.

9.. Püüan leida temas ainult head

Ta ei ole selline mees, kes triigiks pesu või saadaks lilli. Aga ta kiirustab iga päev koju, et saaks rutem meie juurde. Usun, et me leiame seda, mida me otsime — mina otsin head!

10. Võtan vastutuse oma õnne eest

Olen võtnud oma kohuseks elada oma elu nii, et ma ise sellega rahul olen. Mehele on vaja iseenda ja oma eluga rahulolevat naist, sest midagi hullemat kui rahulolematu naine on raske ette kujutada. Ma teen seda, mis mulle meeldib ja ütlen, kui ei meeldi.