Kui soovid aga jääda truuks klassikale või säilitada varasemaid moehitte enda garderoobis, siis on hea anda oma lemmikutele moodsat sära aksessuaaridega.

Värvilist moetrendi tasakaalusta läbipaistvate, kuid jõuliste aksessuaaridega

Kuigi suurtel moelavadel võib näha nii värvikirevat riietust kui ka erivärvis neoone aksessuaare, siis pisut tagasihoidlikumad moegurmaanid leiavad tasakaalu läbipaistvatest materjalidest. Oluline on, et mida rohkem, seda uhkem.

Kuna minimalism on eilne päev, siis kajastub see ka ehetes — nii peakatetes ja kaelakeedes kui ka prillides ja päikeseprillides.

“Igapäevased prillikandjad saavad valida endale silmatorkavamad ja suuremad prilliraamid. Raami kujudes domineerivad ümarad ja ka asümmeetrilised vormid, mis annavad välimusele domineerivat jõulisust juurde,” tõi Väljari esile prillimoe trende.

Materjalidest on klassikaliste tumedate raamide kõrval järjest enam valikus ka läbipaistvat või -kumavat heledat plastikut, mis on mõeldud julge väljanägemise tasakaalustamiseks, kuid mis samaaegselt raamib nägu ja loob julgele väljanägemisele terviklikkuse.

„Päikeseprillide puhul domineerivad suured vormid — kassisilma-kujulised ja topeltsillaga aviaatorstiilis ümarate ja nurgeliste prillideni välja,“ tõi optikakaupluse esindaja esile. Samuti on jätkuvalt moes värvilised peegelklaasid.

Leopardimuster prilliraamides

Neile, kes peavad loomamustritest lugu, kuid ei näe end kiisu-mustrisse riietuvana, tasub pilk suunata loomamustritega aksessuaaride suunas: nii rõhutatud mustriimitatsiooniga kui ka õrna loomamustri disain on jõudnud ka aksessuaaridesse. Vali endale sobilikud prilliraamid või sall ja kaelakee ning oledki enda tavariietuse muutnud moekamaks.

“Loomamustri kasutamise trend on esindatud ka prilliraamide valikus — leopardimustrit leiab ennekõike plastikraamide valikus, mida eelistades saavad prillikandjad nii mugavuse kui moodsa väljanägemise,” sõnas Instrumentarium Eesti optometrist Merle Väljari.

Klassika armastajad jäävad ellu

Kuigi minimalismile moeloojad sel aastal toetust ei avalda, jääb klassika siiski klassikaks. Nii nagu väike must ja valge kleit ning pärlid on ajatud, on ka aksessuaaride seas aegumatuid hitte.

„Prillimoeks on aegumatuks vormiks n-ö nohikuprillid, mis on eriti tugevalt prillimoodi juurdunud nii tänu tehnoloogia- ja majandustegelastele nagu Steve Jobs, Bille Gates ja Warren Buffet kui ka raamatukangelasele Harry Potterile, kelle tulek muutis prillid popiks ka laste jaoks,“ nentis Väljari.

Klassika eelistajad leiavad nii prillide kui ka päikeseprillide valikust metalseid raame — kuldseid, hõbedasi, metalse roosaka, punaka või sinakas-roheka alatooniga raame.

„Lihtsate ümarate või kandiliste prilliraamide kõrval on klassikalise lõikega kuid väikese uuendusega metalsed prilliraamid sel aastal topeltsillaga, ühendades vanad vormid uuendusliku trendiga,“ nentis Väljari.