MTÜ eestvedaja Taavi Tamkivi sõnul ei tohiks teenusepakkujad, kelle hinnapoliitika on pärit eelmise sajandi keskpaigast, kus „ideaalse“ pere suuruse pani paika Mustamäe korteri planeering ja Moskvitši suurus, kasutada terminit „perepilet“.

“Perepilet, -pääse ja -pakett peaks väga üheselt ja seadusega sätestatult tähendama, et pere laste arvule ei ole piiri. Vastasel juhul on tegemist tarbijat eksitava reklaamiga ja seda tuleks vastavalt ka sanktsioneerida.”

Tamkivi sõnul pole vahet kas ja kui palju näeb riik toetuste ja erinevate leevendusmeetmetega vaeva, kui kolmanda lapse saamine seab pered ikka majanduslikult nõrgemasse seisu. “Ühiskonnas võiks juurduda arusaam, et mitu last peres ei ole paranormaalsus, vaid tavalise, tugeva ja ühtehoidva pere tunnus,“ lisas ta.

Lasterikaste Isade kogukond koondab kokku üle 500 mehe. Tegemist on nelja või enama lapse isadega, kes on tegusad, panustavad oma peredesse ning kes soovivad väärtustada lasterikkaid peresid. Kogukonda kuuluvad väga erinevate elualade esindajad: ettevõtjad, ametnikud, teadlased, ajakirjanikud, sportlased, näitlejad jt.

Lugeja, kas nõustud, et perepilet peaks kehtima ka suurematele peredele?

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid