„Õhust, armastusest ja muusikast sageli ei piisa, et kõht täis saada, kuid õnneks saab vähemalt muusikaga seda omamoodi toetada,“ selgitas Trad Attacki liige Jalmar Vabarna, miks nad on otsustanud kaasa lüüa heategevuslikus projektis.

Ta lisas, et hindab kõrgelt neid häid kodanikke, kellel jätkub indu ja võimalusi korraldada heategevusprojekte, et suunata energiat sinna, kus sellest on puudu, et lahendada sotsiaalseid murekohti, mida valitsus ei suuda lahendada.

„Just seetõttu, et heategevuslik õhtusöök „Lapsed söönuks“ koondab juba kolmandat aastat ettevõtteid ja vabatahtlikke, kes panustavad sellesse, et toetada toidupankasid ja seeläbi aidata puuduses kannatavaid peresid, oli bänd valmis ka Lõuna-Eesti toetuseks sündmusega ühinema,“ põhjendas Vabarna.

Muusik nentis, et kuigi nende suhtlusringkonnas on lastel pigem kõik hästi, siis see ei näita veel Lõuna-Eesti olukorda terviklikuna. „Tihti tekib kurb tunne, kui sõita läbi väikese Lõuna-Eesti aleviku, mille eluolu tundub olevat pigem halvemal järjel ja seal tõenäoliselt on peresid, kelle toidulaud on väga tagasihoidlik.“

Vabarna usub, et nii nagu kõik valed tulevad välja, tulevad välja ka meie ühiskonna valupunktid ning abi leitakse üht- või teistmoodi. „Aga me ei tohiks jääda ootama seda hetke, mil kahju juba suur on, vaid peaksime endale teadvustama, et pidevast väikesest tähelepanust, annetusest ja heateost on rohkem abi kui ühekordsetest kontsertidest või heategevussaadetest,“ nentis Vabarna.

Heategevusliku õhtusöögi ellukutsuja Kristjan Peäske sõnas, et ühiskonna valupunkte saabki leevendada koostööna. „Lapsed söönuks heategevussündmus on tugev märk kogukondlikust panusest, millega paljud ettevõtted ja vabatahtlikud loovad väärtust, millest ühiskonnas puudust on," sõnas Peäske, kes rõõmustas, et sündmused annavad oma panuse mitmed Lõuna-Eesti vabatahtlikud ja ka hinnatud muusikud.

Heategevuslik õhtusöök „Lapsed söönuks“ toimub 26. septembril Siidrifarmis. Hea ja parema eest hoolitsevad Eesti parimad restoranid Leib, Noa Peakoka Pool, Angelica Uudeküll, Joel Ostrat ja Meat Market. Meelelahutuse eest hoolitsevad Trad Attack, Jarek Kasar ja DJ Heidy Purga.